on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Jak postupovat s příkrmem dál u 7. měsíčního miminka

Zdravím Vás, měla bych dotaz ohledně závadění příkrmu u plně kojeného. V půl roce jsem začala dávat k obědu zel, příkrm+dokojení za týden mu bude 7 měsíců a plánuji zavést dopoledne ovoc. přesnídavku+dokojení. K obědu sní cca 200g a už mléko nevyžaduje ale až třeba za 1,5hod. Mám ubrat z dávky příkrmu třeba na 100g aby chtěl dokojit hned? Kolik mu toho příkrmu mohu správně dát sní 100,200 ale i víc 225g. Jak velkou dávku (g) příkrmu podat dopoledne. Když budu dávat to co sní, tak dokojit nebude chtít. V noci kojím stále 2x v 1:00 a 5:00, 7:30, 9:30, 12(oběd+dokoj), 14:30, 17, 19:30 cca 6-7x. Kdy zavést kaší až v 8? Tím dokojením je myšleno třeba i chvilkové cucunutí 1-3minuty? Chtěla bych další miminko a tak bych chtěla poradit jak postupovat s kojením, jak bych to mohla i trochu omezit a zýšit šance?

Autor
Nelynka
Příkrmy - co a kdy se může
23. 06. 2014 21:19:05
ID otázky: 32502

Odpověd:

Dobrý večer, základem pro úspěšné zavádění příkrmů a zároveň zachování kojení je pozvolnost - žádný spěch. Když se s příkrmy spěchá, tak pak může dojít k razantnímu poklesu laktace a dítě začne kojení odmítat. To by byla škoda. Proto s příkrmy zvolna, není nutné dávat extra velké dávky - pak je kojení velice rychle vytlačeno na okraj zájmu, jak jste již sama poznala. Každé dítě je jiné, každé kojení je jiné. Na toto tedy nejde dát moc obecné rady - je prostě potřeba pozvolna příkrmy zavádět, nikam nespěchat a raději volit menší dávky. Pokud nebudete pociťovat vliv na laktaci, tak není problém to množství příkrmů dávat větší. Ono v podstatě cokoliv mezi 100-250 g je v pořádku, ale je potřeba si uvědomit, že o to méně pak dítě vypije z prsu. Opravdu Vám nedám přesná čísla pro Vaše dítě. Svého synka znáte nejlépe, svá prsa taky, takže dejte hlavně na svůj vlastní cit, kolik si myslíte, že by tak bylo optimum.

I cucnutí je dokojení, ale pochopitelně toho mléka dítě vypije méně, tedy i ta stimulace laktace není tak účinná.

CO se týče vlivu kojení na možnost početí, tak toto je rovněž vysoce individuální záležitost. Mnoho žen otěhotní již po šestinedělí, přestože plně kojí. JIné ženy mají s otěhotněním potíže i dlouhé měsíce po odstavení dítěte. Pokud už není dítě plně kojeno (což to Vaše není), tak je kontracepční vlastnost kojení již nespolehlivá. Jakmile se objeví první menstruace, tak byste měla být opět plodná. Kdy se tak stane je individuální, u mně to bylo např. vždy kolem 8. měsíce věku dítěte. U mé sestry např. zatím nic (holčička má 1,5 roku). Opravdu nezbývá, než zkoušet. :-) Přeji hodně štěstí!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
24. 06. 2014 00:48:56

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit