on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Jídelníček 10 měsíčního chlapečka

Dobrý den, prosím Vás o posouzení jídelníčku, nevím, zda je správný. Syn má 10 měsíců - 8,6 kg a 71 cm. V 6.00 kojení, 8.00 ovocná přesnídávka 100 g + piškot, 9.00 kojení, 11.30 masozeleninový příkrm 220 g, 13.30 kojení, 16.00 chléb s lučinou, 17.30 kojení, 19.00 kaše, 19.30 kojení. Přes den vypije cca 50 ml čaje. Chystám se zavést jogurt. Kdy ho mám dávat? Nyní se nám podařilo odbourat několik nočních kojení a kojím cca v 4.30. Bohužel noční vstvávání to nevyřešilo. Syn se od druhé hodiny ranní budí cca každou půlhodinu, protože se otočí na břicho, klečí, pláče a neumí si s tím poradit. Jinak je motoricky velmi šikovný, přes den to zvládá, už se staví, leze. Jak to máme řešit? Mockrát děkuji za odpověď.

Autor
Anna
Příkrmy - co a kdy se může
18. 04. 2014 21:33:15
ID otázky: 32417

Odpověd:

Dobrý večer přeji, jídelníček každého dítěte může být velmi individuální (proto ten jogurt zaveďte vyloženě dle Vašich potřeb, případně ho prostřídávejte s jinými příkrmy). Na tom synkově neshledávám nějaké zásadní nedostatky, jen bych posílila pozici kojení, Ať je laktace v dostatečné výši, když omezujete noční kojení. V období zavádění příkrmů je totiž laktace obzvlášť ohrožena. Dítě logicky začne kojení omezovat, protože o příkrmy budou jevit čím dál větší zájem a o to menší zájem bude o kojení. Není to vždy pravidlo, samozřejmě, jsou děti, které dlouho upřednostňují kojení. Vaše dítě k nim ale zřejmě nepatří, protože příkrmů sní hodně. Proto píšu o posílení kojení, dokojování po příkrmech je důležité, jinak dítě nebude mít dostatečné množství tekutin. Toho čaje je zoufale málo a nemůže pokrýt potřebu tekutin.

Noční kojení bych i z tohoto důvodu příliš neomezovala. No a nejen kvůli tekutinám je toto kojení důležité. Sama vidíte, že syn potřebuje se znovuusnutím pomoci. No a i Příroda to tak zamýšlela, že matky vybavila tímto snadným nástrojem, jak dítěti pomoci. Spaní s dítětem a jeho kojení Vám tyto situace usnadní. Jinak budete muset hledat jiné způsoby (delší a náročnější), jak dítěti pomoci znova usnout. Ten spánkový rytmus mají totiž podobný i dospělí, i my se v noci budíme docela často, ale už to ani nevnímáme, protože umíme znova usnout sami. Malé děti s tím potřebují pár let pomoci. Já synky v noci nekojila, ale přesto jsem za nimi zhruba do 5 let běhala za noc alespoň 5x. Je to prostě docela normální.

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
21. 04. 2014 01:16:25

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit