on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kolik dávat um.mléka

Dobrý den. Mám 4 a půl měsíční holčičku. Je částečně kojena a jinak dokrmována Nutrilonem HA, který byl nasazen ve 2.měs.z preventivních důvodů - kvůli ekzému, nám ho doporučila kožní dr. Předtím jsem dávala Hipp. Dcera váží 7 kg, měří asi 67 cm. Jedna paní dr.nám řekla, že je tlustá a že budeme mít problémy s obezitou. Krmili jsme 4x denně kojení + 200ml Nutrilonu. Nevím kolik si vezme s prsou, ale od porodu jsem měla mléka málo, takže už v porodnici bylo nasazeno umělé. Takže si myslím, že mateřského si jen tak cucne. Takže jsem snížila dávku na 170ml. malé to nevadí. Krmíme v 8,12,16,20 hod. Spí celou noc. Ještě bych měla říct, že jsme měli velký problém s blinkáním, proto chodímě na gastro. Reflux zatím nebyl prokázán, protože byla pokaždé zaplynovaná. Ale blinkání se nepatrně zlepšuje. Chtěla bych od vás radu, co dělám špatně. Jestli bych měla malou budit a zavést krmení 5x denně a kolik dávat Nutrilonu ? A ješte jestli už začít s přikrmem. Jedna dr.řekla dávat druhá ještě ne. Myslela jsem, že bych začala v 5.měsících. A ješte prosím o radu, když začnu s příkrmem mám začít dávat pokračovací mléko nebo až od 6.měsíce jak je v návodu ? Moc děkuju a vaše stránky jsou úžasné.

Autor
Gabriela Machová
ID otázky: 32406

Odpověd:

Dobrý den, já tomu nějak nerozumím.....Nechápu důvod, proč jste začala dávat to UM - kvůli ekzému? A do té doby byla dcerka plně kojena? Já to opravdu nechápu.....vždyť jediné opravdu hypoalergenní mléko je to mateřské! Jestli Vám lékařka něco takového doporučila, měla by vrátit lékařský diplom, toto je opravdu neuvěřitelné! Pokud dáváte 4x denně 200 ml Nutrilonu, tak opravdu není žádný prostor pro kojení, dítě je v podstatě plně na UM. Nejsem schopna VAši situaci nijak posoudit, musela bych mít mnohem podrobnější informace o tom, jak přesně jste krmila, jak se vyvíjela celá situace, jak dítě prospívalo od začátku. Aktuální váha v poměru k výšce je zcela v pořádku, v průměru, nevidím tam žádnou obezitu....JInak vždy je lepší krmit častěji v menších dávkách, než několikrát za den ve velkých dávkách - i z pohledu toho blinkání je to lepší, žaludek je méně zatěžován. KOnkrétní čísla Vám ale neřeknu, odborník na umělé mléko nejsem. CHce to hodně s citem a jak jsem psala, hlasovala bych pro častější krmení v menších dávkách. Vzhledem k tomu množství UM, která dcerka dostává je už bohužel velice nepravděpodobné plné kojení. Je to škoda, obzvlášť, jestli byla dcerka plně kojena. :-( Jistě je možnost, jak by se dal objem vypitého MM zvýšit, ale bylo by to dosti náročné pro Vás obě - tak záleží na Vás, zda byste to chtěla zkusit.

Co se týče příkrmů, tak pokud dcerka dobře prospívá, což prospívá, tak není nutné spěchat a klidně bych to odložila až k 6. měsíci, až dá sama najevo zájem o Vaše jídlo. A k pokračovacímu mléku asi tolik - po 6. měsíci už dítě nepotřebuje žádné UM, jakmile dosáhne dostatečného množství snědeného příkrmu, tak UM netřeba (takže klidně můžete dávat to počáteční). Kdysi se UM vyrábělo jen pro děti do 6 měsíců. To jen nyní díky skvělému marketingu výrobců do nás tlučou, že UM děti potřebují až do 6 let pomalu. Ale zároveň k tomu nezapomenou někteří přidat informaci, že kojení dětí starších jednoho roku je už k ničemu. Opravdu neuvěřitelné....

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
12. 04. 2014 10:20:04

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit