on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

dotaz ohledně kojení a příkrmů

Dobrý den, Vaše stránky se mi moc líbí a ptoto bych chtěla poradit..malýmu je ted 6,5 měsíce do 5,5 byl plně kojen a krásně přibíráme. Když se narodil měl 3730 a v 6m má 8640 :) Do toho 5m mi krásně spinkal, nakojila jsem ho, v 7 max v půl 8 spinkal a vydržel třeba i do pěti, někdy do tří...pak se to nějak zlomilo a začal se mi budit už v jedenáct, ve dvě, v pět...a takhle je to uz asi měsíc...zkusila jsem mu dát kaši ale po tý se mi taky takhle budí, tak to asi nebude hlady, že? spinká s náma v ložnici, ale v postýlce..s usínáním nemá problém, krásně usne sám...jde mi také o ty kaše, nekde ctu, ze se maji dávat az od 8.m kvuli traveni a cukru, co Vy na to?když mi po kaši nespinka, to ho muzu nakojit na noc že, at je do něj necpu, nebo co mu muzu zkusit jeste dat, ten zeleninovomasový prikrm, co k obedu?a nebo to vydrzet?ma to naucene, ze se takhle budi? ho nakojim a spinka dal..kojim ho rano, dopoledne, odpo nekdy a nekdy dam presnidavku... a jeste dotaz mimo misu :) v kocarku mi mesic zacal hrozne kricet, vydrzi tam tak hodku a pak je to boj...dela mosty a kdyby mohl tak vyskoci..tak jsme mu ored tydnem vymenili za sportak, ze kdyz bude koukat ven ze to bude lepsi ale to taky nepomohlo...je to obdobi? ze nechce lezet na miste, kdyz uz se prekuli a preplazi pres cely byt?takhkle si to ja vysvetluju, hlady to neni, pac kdyz ho vyndam doma tak klidne dve hodky vydrzi...krásně mi do 4m spinkal venku i dve tri hodky a ted tomu da sotva hodinku...dekuji moc, za Vas cas a za jakoukoliv radu :) s pozdravem Míša

Autor
Michaela
ID otázky: 32378

Odpověd:

Dobrý večer, no, na nic z toho, co píšete, vlastně rada není. :-) Vše je totiž naprosto normální. Dítě se vyvíjí a samozřejmě, že bude spát méně, bude aktivnější a bude čím dál více dávat najevo svou vůli, že se mu něco nelíbí a chce to jinak. Tento věk bývá právě z tohoto důvodu někdy dost náročný. Miminak jsou zvědavá a někdy ten psychický vývoj předběhne motorický vývoj. Chtějí vidět a poznávat svět, ale jejich pohybové dovednosti a svalové možnosti to zatím neumožňují. Vy mu můžete pomoci ten svět poznávat a ukazovat a být mu trpělivým a láskyplným průvodcem. Ale naopak nedoporučuji předbíhat psychomotorický vývoj, tzn., pomáhat synkovi do poloh, na které ještě není svalově připraven - neposazovat v kočárku apod. Holt musí synek chvíli vydržet, než se to sám naučí a Vy do té doby asi zkrátíte procházky, případně si vezmete synka do nějaké nosiče či šátku.

Jinak potřeba spánku a celý denní i noční režim se hodně vyvíjejí a to zhruba až do 18 měsíců (to ten denní, noční režim se může ustavovat ještě déle). Je normální, že bude přes den i v noci spát kratší dobu. A je naprosto normální, že se v noci dožaduje častějšího kojení. Syn kojení využívá ke znovuusnutí. Přiložení k prsu mu pomůže znova usnout (i my, dospělí, se v noci budíme několikrát, ale otočíme se a spíme dále, kdežto dítě tohoto věku potřebuje pomoci). Také se syn potřebuje ujistit, že vše je v pořádku a že máma, která dodává pocit bezpečí je u něj. Jste pro něj nyní nepostradatelný člověk. :-) Časem se to zlepší, ale např. i když jsem už své synky nekojila, tak se stejně budili asi do 5 let a já z nimi 4-5x za noc lítala do jejich pokojů. To je holt s dětmi pořád něco - zoubky, čůrat, nemožnost usnout, bolavé bříško atd. Těch důvodů je mnoho, ale pro Vás by mělo být podstatné, že Vás syn prostě potřebuje a nejlepší je jeho potřebám vyhovět. Vyhnete se tak stresu na obou stranách....Až bude dítě zralé, tak samo "odpadne". Navěky se kojit určitě nebude. A Vy si užívejte prcka jak jen to jde, opravdu to rané dětství velice rychle uteče.

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
20. 03. 2014 02:18:14

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit