on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Neustale cumlani prsa

Dobry den, mam mesicni holcicku, kojim plne a mala pekne pribyva na vaze. Ale asi tyden vyzaduje neustale prso, jak v noci tak pres den. Vzdy se jen trosicku napije a prso jenom cumla, pokud prso z pusy vyndam vzteka se az se malem dusi. Zajimave je, ze u jinych lidi je klidna a veme si od nich i cumel, ode me ho odmita. Predem diky za odpoved.

Autor
Petra Kozelska
ID otázky: 32295

Odpověd:

Dobrý večer, to, co popisujete je norma, naprosto přirozené chování dítěte. Lidská mláďata jsou nošenci  a co je pro ně přirozené je vidět u přírodních národů. Ty nosí své děti v šátcích na sobě a děti jsou u prsu téměř nonstop. Opravdu to není nic divného. Je ale důležité, aby dítě umělo sát efektivně, tzn., aby se bylo schopno dobře napít. Pak si může "dovolit" i neefektivní sání a dudlání prsu. Kojení není jen příjem MM, ale dítě si u prsu řeší vše - chce se cítit u mámy v bezpečí, uspat se, zahnat bolístky atd., atd. A hlavně je to spojení s Vámi, takové pokračování intenzivní vazby, kterou dítě mělo, když bylo ve Vaší děloze. To, že dítě toto nevyžaduje od ostatních je samozřejmé - ostatní nejsou jeho matka. :-)

Zkuste si pročíst články na www.mamila.sk , najdete tam spoustu úžasných informací o přirozeném, kontaktním rodičovství. Mateřství byste si měla hlavně užívat. Děti rostou strašně rychle a budete vzpomínat. :-)

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
17. 01. 2014 00:13:19

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit