on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Alkohol při kojení a časté nočí pití dítěte

Dotaz: Dobrý den, chtěla jsem se vás zeptat jestli škodí občasné se napití alkoholu při kojení. V databázi otázek jsem si přečetla že je dobré mléko po 3-4 hodinách odstříkat, jenže mi už kojíme jen 2x denně, ráno a večer po osmé hodině ( malému je 18 měsíců )a já už odsávačkou skoro nic nevytáhu. Občas se sejdeme u kamarádek maminek, které už nekojí a dám si sem tam ( tak 1 max 2x do týde)slabší střik jen tak pro chuť a někdy když maj něco lepšího tak si dám tak necelou deci čistého vína, které hodně zapíjím vodou. Je to tak mezi čtvrtou a šestou hodiou. Zajímalo by mě jak to je, když jak píšete, se mléko vytváří už jen při kojení a nedělají se už zásoby.
Dále bych chtěla radu pro kamarádku, jejíž syn ( 19 měsíců ) se několikrát za noc budí kvůli čaji, vypije třeba litr za noc někdy i víc přes den vypije tak 2-4 litry. kamarádka má strach jestli to není zápřach a ledviny, že by měli alespoń v noci odpočívat.
Děkuju Vám moc za odpověď. Jsem moc ráda za tyto stráky, Vaše rady mi už hodněkrát pomohly a povzbudily mě.

Odpověď: Lucko, dobrý večer - nejdříve ke kamarádce - takto enormní potřeba tekutin u takto malého dítěte rozhodně není v pořádku, je potřeba nechat dítě důkladně vyšetřit (podobně se projevuje např. cukrovka)! A to co nejdříve! Budu ráda, když mi napíšete, jak kamarádka s chlapečkem u lékaře dopadne.
Co se týče Vás, tak vzhledem k věku dítěte, frekvenci kojení a množství alkoholu bych to vůbec neviděla jako problém. :-) Přečtěte si ještě můj článek v Průvodci kojící ženy (vlevo na stránce).

Autor
-
ID otázky: 32021

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit