on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Časté kojení 9 denní dítě + dudlík pomohl

Dotaz: Vaše stránky mi moc pomohly -děkujeme.
Můj dotaz:
S holčičkou jsme před pár dny přišli z porodnice (je jí 8 dní) a od počátku nám šlo kojení velice dobře (přisaje se a pije -polyká). V porodnice: kojení každé 3h.- pila tak půl hodiny (nosili mi ji). Propustili nás -přibírala -vše v pořádku.
dotaz: malá se přes den budí po hodině a hledá hned prso (v jakékoli poloze, saje i krk a brečí, dokud ho nedostane). Pokud jsem jí kojila -i každou hodinu, měla žlutavý průjem -prý je to když se kojí často. Mě začaly také hodně bolet bradavky -po 2h. "utěšování", kdy už nekojí, jen cumlá -ALE bez prsu by nevydržela.... po hodině jí zbudí asi prdíky (cítím, že jí bolí bříško, už máme kapičky SAB simplex, které bereme zatím 2x denně -je to správně?)
....a tak přišel na řadu DUDÍK (nechtěla jsem, ale už jsem byla zoufalá, co s ní). Teď, když ještě není čas kojení (snažím se dodržovat mezi kojením alespoň ty 2 hodiny, to je správně, ne?), tak jí dám dudlík a ona si s ním hraje a stymuluje asi bolesti bříška, zacumlá spí, zacumlá spí. Vím, že je to špatné kvůli kojení -jak píšete sama na vašich stránkách, ale naštestí ona techniku kojení má stále OK.
Vím, že je moc malinká....
DOTAZ: kojit i po hodině? stačí to bříško zpracovat a nebo bude mít ještě větší prdíky? (odříháváme, to se vždy úplně kroutí, ale odříhne i víckrát)
Co ten dudlík? Neměla jsem jinou šanci :-(
Moc děkuji předem za vaš odborná názor, jste skvělá, vaše L. a E.

Odpověď: Emily, dobrý den, já bych týdenní dítě NIJAK v kojení neomezovala, je naprosto normální, že vyžaduje kojení i 15x denně. Ten režim se sám postupně upraví mezi 6.-12. týdnem, na nějaké dirigování rozestupů mezi kojeními je opravdu čas. Žlutavý průjem není průjem, i taková může být stolička kojeného dítěte (můj syn měl žlutou vodu až do konce 6. měsíce). Nezapomeňte na to, že se nyní bouřlivě mění složení MM a bude to ještě pár týdnů trvat než se to nějak ustálí.
Dítě u prsu nenechávejte dvě hodiny, ale vystřídejte prsa i různé polohy a bude-li dítě prsou jen tak cumlat, nebude už slyšet časté aktivní polykání, tak ho můžete zvolna od prsu odejmout. Ale za hodinu má v tomto věku na prso znova nárok...9 dennímu prckovi bych kapičky nedávala.

Odpověď: My prisli z dudlikem uz z porodnice a kojila jsem bez problemu vic nez rok a pul. Jakmile jsme utnuly i to posledni ranni kojeni, tak mala vyplivla dudlik a je bez nej. Takze nepropadejte panice, i dudlikem se da krasne kojit. Jinak na to plakani nam pomohlo satkovani. Napred nosil manzel a po sestinedeli i ja. Mala v satku vzdy krasne spala a na kojeni si ani nevzpomnela.

Autor
-
ID otázky: 32010

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit