on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Nechce ovoce

Dotaz: Dobrý den, Jiřko, můj 10ti měsíční syn přestal před měsícem jíst ovoce, jakékoliv přesnídávky, ani čerstvé ovoce nechce. Jídelníček je tedy - ráno UM, dopoledne pečivo, lučina nebo máslo, zakysané mléko, oběd masozelenina, odpoledne jsme měli to ovoce, ale to odmítá, tak mu dávám UM nebo kaši, jogurt taky moc nechce, večer kaše.
Možná to souvisí s tím, že mu rostou zuby, ale už to trvá dlouho :-( Nenepadá mě, co bych mu mohla místo ovoce nabídnout, nejradši by měl samozřejmě lahev s UM.

Druhý dotaz se týká oběda, vadí, když ještě oběd (někdy sní celou porci, někdy pár lžiček, jak kdy) zapíjí UM? Když má po obědě mléko, tak se mu líp spí a vydrží spinkat třeba 3 hodiny, když mléko nemá, tak spí max. hodinu. Vodu pije normálně, denně tak 300 ml. Prospívá dobře, od narození je na 25. perc.
Děkuji moc za odpověď! Eva

Odpověď: Evi, dobrý den, syn nemá žádnou nadváhu, takže klidně mu mléko dopřejte dle jeho chuti, pokud ho pak bříško nebolí.
Co se týče ovoce, tak buďte trpělivá, když rostu zoubky, tak jim opravdu ovoce může být nepříjemné. Zkoušejte, nabízejte, nyní je v létě výběr dost velký, klidně zkuste přesnidávku trochu ohřát, možná mu vadí, že je to studené a teď je mu to nepříjemné. Ovoce nebo přesnidávku můžete zamíchat do jogurtu nebo kaše, ale také i do mléka či zakysaného mléka, udělat třeba ovocný mléčný koktejl. Chce to "vychytat" teplotu pokrmu, která teď dítěti vyhovuje. Chutě se ještě 100x změní, příště zase dítě nebude chtít něco jiného. :-)

Autor
-
Odmítání příkrmů
26. 07. 2010 23:04:13
ID otázky: 31963

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit