on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kolik mléka v jednotlivých měsících?

Dotaz: Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit, zda byste mohla shrnout, kolik mléka potřebuje dítě v jednotlivých měsících po zavedení příkrmů?Jde o to, že mám téměř 8 měsíční holčičku (7,75kg), máme 2 příkrmy( ovoce baští dobře, se zeleninou je to horší) - od jejích 2,5 měsíců pouze odsávám mléko. Rodina na mě pomalu tlačí, že bych měla již přestat (bude dovolená atd. - nepovezeme odsávačku:-)), a já pořád argumentuji tím, že bude potřebovat méně a méně mléka. Kolik tedy asi? V "zavádění příkrmů" píšete "kojení" -bohužel nevím, kolik by tak jiné dítě na 1 dávku kojení vypilo. Moje dcera pije tak 130 ml- max 150ml.
Ještě bych se chtěla zeptat - jestli předpokládám správně, že kdybych s odsáváním končila, tak to bude lehčí a kratší, když to budu moci regulovat sama? A poslední dotaz , vadí, že když se dcera nebude moci odstavit savičkou, tak ji učím na čaj právě z té savičky a ne z hrníčku? Moc díky.

Odpověď: Moni, dobrý den, odsávačka by se Vám jistě do kufru vlezla. :-) V 8 měsících dítě potřebuje ještě asi 500-600 ml mléka, pak to jde dolů, zhruba každý měsíc o 100 ml, takže v 10 měsících je to 300-400 ml, v roce 200-300 ml, po roce stačí i 150-200 ml + samozřejmě další mléčné výrobky.
A ano, snižování množství odsátého mléka si budete sama regulovat, prostě odsajete méně a méně.
To, že dáváte i čajík z lahvičky nevadí, v létě můžete zkoušet i jiné způsoby. Není nutné to nijak lámat přes koleno, když je dítě na lahvičku už zvyklé.

Autor
-
ID otázky: 31928

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit