on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

1,5 letý syn nechce žádné kousky ve stravě

Dotaz: Dobrý den chtěla bych se zeptat Vás i některých maminek už si nevím rady se svým rok a půl starým synkem nechce jíst žádné kousky jako je chleba ovoce zelenina atd. Přitom je na něm vidět jak by si dal ale jak mile mu to chci dát do pusinky začně se šklebit utíkat a schovávat a pak začne i plakat a vztekat se-není přeci možné aby měl takový odpor a to jsem ho nikdy nenutila k jídlu.Když si dám já třeba ovoce na talíř nechám ho aby si vzal jenže on si s tim hraje všude to jen patlá ale do pusy to prostě nestrčí.Celkově nové chutě mu dělají problém prostě nechce už sem zoufalá máme pořád miminokvskou stravu bojim se aby mu nescházeli vitaminy a vše co už potřebuje. Jeho jídelníček je: Ráno kolem půl 8h jogurt holandie do toho rozmačkaná sušenka(dvakrát do týdne kysané mléko,tvaroh)kolem 11h mlíčko s kaší a jde spát ve 14h oběd 250g zeleniny jen rozmixované jinak se dáví a zvrací. Kolem 17h přesnídávka 200g V půl 18h kaše 150ml a večer před 21h 80ml mlíčka a jde spát.JInak během dne vypije asi tak litr a čtvrt čaje.MOc Vám děkuji za odpověd

Odpověď: Lucko, dobrý večer, je to opravdu tak, jak píše maminka níže. Váš syn baští krásně, sní toho opravdu hodně, takže jistě nijak nestrádá. Jen pozor na to, aby měl v té masozelenině vždy i obilnou složku - těstoviny, rýži, kuskus, když nebaští moc to pečivo. Občas také brambory. Zkoušejte různé polévky s vlasovýma nudlema. Chce to hodně trpělivosti, ale také klidu, děláte to správně. Prostě to zkusit nabídnout, různé varianty kouskové stravy. A od dětí pak opravdu okouká hodně. Bude léto, bude si jistě hrát venku s kamarády, pozvětě nějaké, nachystejte do misek ovoce, zeleninu, sušenky, pečivo a syn se naučí. Kdyby se to nelepšilo, tak konzultovat s pediatrem dítěte. A musím Vás pochválit - syn opravdu úžasně pije, to se málokdy vidí. :-) Tak přeji pevné nervy!

Odpověď: Dobrý den, z toho, že Váš synek nechce ještě jíst kousky si zase takovou hlavu nedělejte, uvidíte, že to pak příjde samo :) Buďte ráda, že Vám pěkně baští :) Můžu Vám jen poradit, koupit si skleněné struhadlo a např. nastrouhat banán a přidat ho do holandie, taky to dceři tak dělám, nebo nastrouhat měkké sladké jablíčko a dát ho napůl s přesnídávkou, nebo ho přidat do večerní kaše. Malé třeba chutná i meloun, taky vyzkoušejte, aby si sám kousnul, nebo hroznové víno, jahody, zkuste nakrájet a nechat v jeho mističce, uvidíte, jestli si nevezme, když bude sám. Zkuste mu dát kukuřičné křupky, piškoty, rohlík, nebo chlebík se sýrem na vaojáčky, když budete někde mezi dětmi a on uvidí, že to jedí taky, bude mít příklad i v nich. Tak držím palečky a nezoufejte, všechno se naučí :)

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit