on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Ploché bradavky - těhotenství

Dotaz: Dobrý den, jsem poprvé těhotná, 26.tt těhotenství. Myslím, že moje bradavky jsou ploché. Lékař se bohužel tomu nevěnuje, když jsem nu to říkala, ani se na ně nepodíval. Moc ráda bych kojila a tak pro to chci udělat co nejvíc, pokud možno ještě v těhu, abych byla připravená. KOupila jsem si formovače bradavek Medela - mohu už je používat? - a jakým způsobem? Z prsou mi při mechanickém podráždění (třeba v noci, kdy si na prsu ležím) vytéká průhlédná tekutina). Lze kromě formovačů dělat ještě něco jiného? Doktor říkal bradavky vytahovat prsty, ale bojím se, abych něco neprovedla (kvůli té vytékající tekutině) a též to tedy není příjemné. Děkuji moc za odpověď a cením si Vašich stránek i poradny.
Bára

Odpověď: Barčo, dobrý den, po ukončeném 6. měsíci těhotenství, tj. zhruba za 2 týdny můžete začít s pravidelným nošením formovačů bradavek. Prostě si je vložte do podprsenky a každý den vždy na několik hodin dopoledne a několik hodin odpoledne je noste. Dráždění prsty by mohlo vyvolat předčasný porod, protože při každém podráždění dochází k výlevu hormonu oxytocinu, který způsobuje děložní stahy. Formovače ale vyvíjejí setrvalý tah, tam to podráždění je jen na začátku a pak už k výlevům hormonů nedochází. Jen kdybyste sama pociťovala při nošení formovačů výraznější děložní aktitivitu, tak doporučuji jejich použití odložit až po 36. týdnu těhotenství.
Ještě existuje od firma Avent jeden prostředek na vytahování bradavek, ale je zbytečně drahý. A teď si nemohu vzpomenout, jak se jmenuje. :-) Ale v sekci Průvodce kojící ženy - Pomůcky při kojení o něm někde píšu.

Autor
-
Příprava na kojeni v tehotenství
23. 03. 2010 01:49:45
ID otázky: 31904

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit