on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Nekončící bojkot kojení

Dotaz: Dobrý den,
Mám se svou dcerou takový nekonečný bojkot kojení. Už začátkem jejích 3měsíců mi začala bojkotovat kojení, chyba byla samozřejmě na mojí straně. Dodělávám si vysokou školu a musím chodit alespoň na zkoušky –takže malá byla občas krmená odstříkaným mlékem z lahve. Alternativní způsoby absolutně odmítala. Kdybych věděla jaké to bude mít následky, tak bych snad ani do té školy nechodila.
Přečetla jsem všelijaké rady a vyzkoušela různé doporučované metody. Opravdu to pomohlo a zase bylo po čase vše dobré a kojila jsem bez problémů. Láhev od té doby nedostala. Bohužel už se situace znovu opakuje. Dceři jsou 4měsíce a nechce se nechat vůbec přiložit. Zkoušela jsem opět různé tipy, kojit v polospánku, přes klobouček, v tichu a šeru, různé polohy. Vůbec nic už ale nezabíralo. Dcera mi vydržela brečet a brečet, já zkoušela vydržet a přikládat, ale nic nevyšlo. Vydržela jsem např. 6hodin, pak už jsem psychicky nevydržela a šla odstříkat a podala jí MM z lahve. Vypila a byla spokojená. Už 3dny to takto běží pořád dokola, celý den musím odstříkávat a krmit z lahve. Jinak by vůbec nejedla. Pouze v noci se nechá nakojit z prsu. Zkouším stále přikládat, ale vždy spustí lavinu pláče a křičí. Přijde mi, že se mi tvoří čím dál méně mléka, ale nerada bych dceru odstavila. Odstříkám tak cca 80-100ml z jednoho prsu. Dcera má atopický ekzém a kojení je pro ní tedy to nejlepší, chtěla bych kojení co nejdéle udržet. Neměla byste pro nás nějaké rady a doporučení, jak kojení udržet a bojkotu dát navždy sbohem.?! (Dcera měla při narození: 3700g/51cm. Nyní 4m cca 6400g) Máte i nějaké rady jak se vyhnout lahvi, když musím na zkoušky do školy? Přijde mi, že na alternativní metody je už velká? Moc Vám děkuji. Lucie J.


Odpověď: Lucko, dobrý den, zkoušek za semestr asi více než 6 nemáte, takže takto občasné podání mléka z lahve by vadit nemělo. Alternativní způsoby již nemají pro občasné užití valného smyslu, dítě si velmi dobře uvědomuje, že lžička, lahev se lžičkou či cokoliv jiného je pro ni snadnější, když se prostě z prsu nechce snažit. Ale nejlepší by samozřejmě bylo, kdybyste hlídače i dcerku vzala s sebou a prostě ji nakojila ve škole nebo třeba v autě před školou.
Jinak s tím bojkotem se těžko radí, protože každé dítě je jiné a některé děti jsou velmi tvrdohlavé. Každopádně jakmile sklouznete k tomu, že budete mléko dávat v lahvičce, tak se dcerka bude k prsu vracet velmi těžko. Na Vašem místě bych zkusila jiný postup, prso bych nabídla každé 2 h, každé 3 h bych mléko odsála z obou prsou, ale nenabízela jinak. Prostě nechat dcerku trochu vyhladovět a mléko nabídnout jen a pouze z prsu a na tom trvat. Když to nepůjde, tak se musíte smířit s tím, že budete mléko odsávat a krmit dítě z lahvičky. Je to hrozně těžké, já vím. Ale i pro poradce jsou tyto problémy ty nejhorší, protože násilím není možné dítěti prso nutit. Hodně štěstí Vám přeji!

Autor
-
ID otázky: 31900

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit