on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kojení a pivo

Dotaz: Dobrý den,
chtěla bych se poradit - mám tříměsíčního syna, který v noci spinká už velmi pravidelně. Ukládám ho kolem osmé a na další kojení se budí až mezi jedou a druhou hohinou v noci. Po jeho uložení si dávám desetistupňové pivo a po jeho dopití následuje tak 4 až 5 hodin. Moje okolí mě ujišťuje, že po této době už alkohol být v mléce nemůže, je to skutečně tak?

+ prosím o radu jak postupovat s přes týden se nehojící trhlinkou na bradavce, zkoušela jsem z tohota prsa jen odstřikovat a dokrmit ho tímto mlékem v lahvičce, ale z tohoto prsa se mi velmi špatně odstřikuje, i když je dávám malému vždy jako první, a mléko v něm pak zůstává.

Děkuji za odpověď i za tyto stránky - už mi několikrát pomohly...
Barbora

Odpověď: Dobrý den, do 3 měsíců věku by kojící žena neměla pít žádný alkohol, protože tolerance dítěte k alkoholu je velmi slabá. PO třetím měsíci již s opatrností lze, dítě již ho zvládne metabolizovat lépe. Jinak se alkohol v mléce vstřebává stejně jako z krve, takže pokud sama necítíte, že by na Vás měl po 4 hodinách nějaký vliv, tak kojit klidně můžete. I bez odstříkávání.
Pokud se prasklina nehojí, vždy je podezření na kvasinkovou infekci, protože to je pro ni typické. Zkuste nejdříve genciánovou violeť - tak 3x denně namazat bradavku a dvorec, neomývat. Pokud do 3-4 dnů nezaznamenáte zlepšení, můžete vyzkoušet některou z antimykotických mastí - Fungicidin, Canesten, Purelan, Imazol. Zkuste nyní omezit sladkosti a prsa hodně větrejte, ideálně nyní chodit zcela bez podprsenky. Prso je možné omývat ve vývaru ze šalvěje, ten má také antimykotické účinky.

Autor
-
ID otázky: 31849

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit