on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Žíla na dvorci

Dotaz: Dobrý den, dcerka má 5týdnů i přes různé peripetie s kojením (porod sekcí,kloboučky střídavě ano a ne, pouštění se prsu bez kloboučku a krásné sání s ním,teď zase lepší sání bez kloboučku, nechuť sát z jednoho prsu a kvasinka na jedné bradavce i s ragádou - bohužel na tom které dcerka vyžaduje)kojím plně a myslím, že je dcerka spokojená a i přibírá (PV 3410g, při propuštění z porodnice 3050g a nyní má něco kolem 3900g - snad je to dost), bohužel mám při kojení z jednoho prsu stále bolesti ne bradavky, ale dvorce těsně nad ní, techniku sání máme správnou (přesně podle vašich rad a videí), ale v oblasti dvorce hned pod kůží těsně u bradavky mám naběhlou žílu, která při sání a zejména po něm silně bolí a otéká. Zkoušela jsem různé polohy, ale ani u jedné se jí nevyhneme a dcerka jí má v pusince s bradavkou, během sání to časem povolí, ale další přisání je zase bolestivější, nevíte co mohu dělat? Prsa střídám během kojení ale z druhého dceka moc ochotně nepije, jen když má opravdu hlad.
Děkuji za skvělé rady, které mi hodně pomohly a pomáhají.

Odpověď: Terezko, dobrý den, dcerka prospívá výtečně, buďte bez obav. Co se týče té žily, tak bych to asi musela vidět, ještě jsem se s takovým popisem nesetkala. Zkusila bych studené obklady mezi kojeními i v průběhu kojení. Více mne teď nenapadá. Zkuste mi napsat, jak se to bude vyvíjet, zajímá mne to.

Odpověď: Jiřinko, děkuji za rychlou odpověď, nechci to zakřiknout, tak klepu na dřevo, ale po ranním kojení to není tak drastické, jak to bývalo, tak snad se to obrací k lepšímu. Už nemusím počítat na tři a odhodlávat se k nabídnutí bolavého prsu, jupí. Přestala jsem prs mazat mastičkou (Bepanthen) a potírám jen MM a je to lepší.

Odpověď: Tak to je super, jen tak dále!

Autor
-
ID otázky: 31816

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit