on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

27 měsíční syn nechce jíst lžičkou

Dotaz: Dobrý den
Prosím o radu smím 27měsíců starým synem.Synek nechce jíst sám lžička mu nic neříká.Když ho nenakrmím já tak prostě nejí a dožaduje se prsa.Jak by jste to řešila vy.


Odpověď: Dobrý den, můj syn má 29 měsíců a také má rád, když ho někdo nakrmí. :-) Záleží na tom, jakou mám náladu a zda zrovna někde spěcháme. Pokud ne, tak se prostě musí najíst sám. Důležité je, aby to Váš syn uměl. Pokud má právě období, kdy nechce, tak to nevadí, ale v tomto věku už by to měl umět. Musíte najít takové jídlo, které bude rád baštit a na kterém to bude trénovat. Může to být jogurt přímo z kelímku, dobrá kašička. Také malá vidlička se kterou může dloubat třeba do brambor by mohla k motivaci pomoci. Můžete ho posadit k Vašemu velkému stolu - cokoliv, co vidí u dospělých je pro malé děti velkou motivací.
Co se týče prsa. Pokud Váš syn ví, že mu prso nabídnete, tak samozřejmě nemá žádný důvod se namáhat. Doporučovala bych omezit kojení jen na ráno a večer a přes den být neoblomná. Prostě pokud nechceš to, co máš na talíři, tak nic jiného nebude. Syn je už velký a MM by mělo být už jen maličkým zpestřením stravy.


Odpověď: Já osobně bych to zase tak moc neřešila. Můj syn má zrovna dneska 2 roky a 6 měsíců. Jíst lžičkou sice umí, ale taky se nechává rád krmit. Když se lžičkou začínal, tak se mu to hrozně líbilo a musel jíst všechno sám - jídlo pak bylo všude, ale měl z toho radost. Teď už je to pro něho okoukané. Já osobně ho nechám jíst samotného. Většinou něco málo sní a pak chce dokrmit, tak to prostě neřeším a dokrmím ho. Myslím, že až bude chodit do školky a uvidí, že děti kolem jí samotné, tak taky bude jíst sám.

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit