on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Vyžaduje jen mixované jídlo

Dotaz: Dobrý den,
moje dcerka má 9 měsíců, a měla by již přijímat potravu s kousky, bohužel, když jsem jí do mixovaného pokrmu přidala jen trochu nakrájených rýžových vlasových nudlí, byl z toho záchvat pláče a pak už jsem do ní oběd nedostala vůbec. Prostě vyžaduje stravu, která hladce klouže do krku, kousat ji nechce. Dávala jsem jí na kousání kůrku chleba, kousek rohlíku, a dětské keksy, to si požužlá, zatím toho moc nespolyká (teda těmi keksy se spíš dáví, už jí to nedám), spíš je to všude kolem. Mohla byste mi poradit co mám dělat, aby se naučila kousky v jídle kousat? Myslíte, že to chce jen více času a přijde to samo? Má zatím jen dva zoubky. Budu vděčná za jakoukoliv radu.

Odpověď: Katko, dobrý večer, připojuji se k maminkám. :-) Opravdu to není potřeba hrotit, dcerka se to časem jistě naučí. Klidně tomu dejte zase pár týdnů pohov, můžete zkusit místo mixování mačkat a pomaličku nabízet něco, co máte na svém talíří Vy. Příklady táhnou a opravdu věřte, že ve školce už to dcerce nikdo mixovat nebude. :-)

Odpověď: Dobrý den, taky se připojuji k mamince níže. Určitě na dcerku nespěchejte, je ještě opravdu malá, když začnete zkoušet znovu v deseti měsících, uvidíte, že už to bude lepší a třeba se do roka dostanete na kousky ve stravě :) Každé dítě má svůj čas a naučí se to dříve, nebo později, tak si s tím určitě nedělejte hlavu a jen to zase třeba po měsíci zkuste :) Držím palečky a přeji krásný den.

Odpověď: Děkuji Vám maminky za slova útěchy, ona je dcerka pořád ještě dost na to mlíčko, kojím tak co 2,5 hodiny přes den a 2x v noci, tak si říkám že snad nebude na mlíčku a kašičkách věčně... Nutit jí nic nechci, dost špatně na to reaguje.

Odpověď: Dobrý den,
mohu Vám napsat vlastní zkušenost. Dcera normálně jedla nebo žužlala rohlík, chleba, sušenku, ale "normální oběd" snědla až někdy v roce a půl. Do té doby to muselo být mixované, jinak nechtěla. Vzhledem k tomu, byla nejedlík, jsem mixovala, neboť jsem věděla, že takhle sní velkou porci. Nemixovaného si párkrát ďobla a byl konec. Tehdá jsem z toho těžkou hlavu, ale dneska má 2 roky a jí naprosto normálně. U nás to chtělo čas, sama si pak začala kousky vyžadovat. Po vlastní zkušenosti doporučiji nehrotit to a počkat, až bude malá připravená. Lenka


Odpověď: Dobrý večer, připojuji se k mamince Lence. Dcera také dlouho nechtěla kousky, dostávala mixované, i když rohlík, sušenku nebo banán normálně kousala, i bez zubu. Kolem roku začla jíst i kousky a to tak, že nejdřív k tomu mixovanému jídlu "přikusovala", no spíš ožužlávala, chleba a pak jsem jí nabídla rýži nebo těstoviny a tomu mixovanou zeleninu a postupně bylo jídlo mixované méně a méně. Dejte tomu čas, je zbytečné se kvůli tomu stresovat. Však dítko bude chtít jíst od Vás z talíře a to jistě mixované nebude ;-)

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit