on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Pitný režim kojence v létě

Dotaz: Dobrý den,mám 11týdení mimi.Je možné, že i když nic neodstříkám, tak si mimčo vypije co potřebuje? Stává se mi to hlavně navečer.Přes den zvládáme kojení obstojně,ale navečer se vyskytne problém.Pro klid můj i mimi dám večer UM a v noci se mi prsa pěkně nalejou a nemám problém s nakojením zase až do večera. Už jsem si našla, že večer je normální, když chtějí děti pít častěji..čím to je?
Jak často dávat mimi pít teď v létě? I když vím, že si cucnou přední mléko, které je na žízeň, ale je to přece jen mléko a mám obavu,aby to nedělalo bolesti bříška?Bude velká chyba,když nabídnu mezi kojením trochu čaje?Hlavně tedy když někam vyrazíme na procházku.A myslíte, že jsou granulované čaje dobré pro malé mimi?
Děkuji za odpovědi a přeji pěkný den.Je vážně super, když se člověk může někoho zkušeného zeptat :-)

Odpověď: Katko, dobrý den, pokud Vaše děťátko dobře prospívá, tak bych mu určitě nedávala ani UM ani žádný čaj - vše toto narušuje kojení a snižuje laktaci. I když se Vám to nyní nezdá, tak opravdu ty první měsíce po porodu se kojení a jeho citlivý mechanismus zabíhá a později se to může vymstít opravdovým nedostatkem mléka. Kojené dítě, tedy plně kojené, dobře prospívající dítě nepotřebuje ani v parném létě čajík (granulovaný navíc není vhodný ani pro dospělé, natož pro dítě, ještě k tomu tak malé - je to jen cukr), příroda to dobře zařídila a vyrábí v létě více předního mlíčka za žízeň. V létě je možné dítě přikládat třeba každou hodinku či hodinku a půl nebo tak, jak bude dítě samo vyžadovat. Častější kojení je navečer normální, je to odkaz našich předků, kteří se vraceli po celodenní práci na poli domů a pak dítě kojili velmi často. Navečer je vždy tvorba mlíčka trošku horší, děti jsou unavené, mléko hůře teče. Dítě si musí zvyknout, že se musí více snažit, že zadarmo nic nebude. Opravdu bych UM jen kvůli Vašemu pocitu nedávala, je to škoda.

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit