on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Příliš nalité prso

Dotaz: Dobrý den,mám dceru,která bude mít v pátek 4 týdny a mám problém s kojením z jednoho prsu.Kojím co 2-3 hodiny.Nalévá se více než to druhé a malá z něj příliš hltá,teče ji mlíčko z pusinky a zalyká se.Musím ji ho každou chvilku brát.Je možné nějakým způsobem snížit tvorbu mléka jen u jednoho prsa?
Můj druhý dotaz směřuje k dudlíku.Dcera trpí nejspíš kolikami,začíná se kroutit během kojení a končí to 2 hodiny po kojení a v té době vyžaduje dojdat prso.Zkoušela jsem dudlík,ale ten odmítá,mám již popraskané bradavky.Je nějaký způsob jak ji přimět na dudlík?Zkouším kapnout kapku sab simplex,ale to ocucá a vyplivne a zase hledá prso a pláče.Děkuji za odpověď,Katka

Odpověď: Katko dobrý den, dudlíček hledejte jiný, který se bude dcerce líbit, tady jiná cesta není. Pokud byste jí dávala místo dudlíčku prso, tak pak ji opravdu bude bříško bolet ještě více z nadbytku vypitého předního mléka.
Co se týče toho jednoho prsu. Spíše bych se snažila vyrovnat množství v obou prsech, tzn., že z toho, kde je mléka méně můžete zkoušet odstříkávat několikrát za den, tím se v něm laktace zvýší, případně nabízet ho nabízet při každém kojení a to plnější prso jen při každém druhém kojení a přebytky do úlevy odstříkat. Stává se to často, ale tvorba je založena na nabídce a poptávce, takže když prostě z toho prsu dcerka vypije nebo Vy odsajete méně než z toho druhého, tak se laktace postupně vyrovná. Nebojte se, ještě jste brzy po porodu, takže laktace prostě není ustálená - proto rozhodně nedoporučuji nyní žádné zásahy, to, co píši si nechte až nejdříve po 6.-8. týdnu po porodu.

Autor
-
Nadbytek mléka
18. 06. 2009 00:09:44
ID otázky: 31735

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit