on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Mořská voda - při koupání v moři dítě vypije nějakou slanou vodu, není to zátěž na ledviny?

Dotaz: Dobrý den Jiřinko, dvojnásobné poděkování za Vaše stránky. Žijeme v zahraničí a tyto stránky pročítám každý den a díky nim syna kojím ještě teď v 7.měsíci. V začátku jsme pěkně bojovali, dokonce i dokrm nutrilonem v 2. měsíci byl nutný, ale vše jsme zvládli. Už 3 týdny papáme zeleninku 125ml a večer nemléčnou kaši do 100ml. Během té doby je vidět, jak syn přibral. Porodní váha 3.100, 50 cm, příští týden budeme mít 7 měsíců 7.500 a okolo 68 cm. S ovocem stále čekáme. Nyní jsme začali chodit na plavání, v bazénu syn nepláče,ale nadšený také zrovna není. Zkusili jsme ho vykoupat v moři a byl vysmátý, jak sluníčku. Hned si olizoval prstíky a malému napítí jsme se také nevyhnuli, ale bez pláče. Vím, že pro tak malé děti sůl do jídelníčku nepatří, protože zatěžuje ledviny. Mám proto raději syna přestat v moři koupat? Začíná tady už být pěkné horko, mám už začít podávat tekutiny? Moc děkuji a přeji hodně spokojených maminek.

Odpověď: Terezko, dobrý den, děkuji za pochvalu. :-) Jinak se plně podepisuji pod to, co psala maminka Milena, k tomu není co dodat a potvrzuji všechny body obhajoby koupání v moři i přidávání tekutin v horkém počasí. :-)) Co my středoevropané bychom dali za to koupat se v teplých krajích v moři, obzvlášť, když děti jsou půl zimy nemocné, kašlou a soplí. Tak si užívejte blahodárného působení přírodního léku. :-)

Odpověď: Dobry den, Terezo,
my jsme zili s 13ti mesicni holcickou 4 mesice v lete v zahranici a hodne casu jsme travili u more. Mala byla zvykla na plavani od malicka a umi se i potapet, ale samozrejme se obcas naloka jak v bazenu, tak v mori. Mela jsem tedy spise obavu o oci nez o vypitou vodu :-)).Konzultovala jsem to s lekarkou i instruktorkou na plavani a obe se shodli na tom, ze je rozhodne lepsi kdyz se dite naloka morske vody nez vody z bazenu a morska voda je blahodarna na respiracni onemocneni. Vzdyt se prodava i morske voda ve spreji, ktera se strika pri ryme do nosiku. Musim rict, ze nam tedy obcasne loknuti velice prospelo a netrpime tuhle zimu na caste rymy. Na jednu z dovolenych odjizdel manzel i dcerka nastydli a po veceru stravenem na plazi byli oba do rana jak rybicky. Doktroka mi v nadsazce rekla, jen ji v te vode nechte pekne nalokat, ono ji to jen prospeje :-)). Myslim, ze male napiti by nemelo ledviny nejak razantne zatizit, nejspis ji Vas synek nevypije nejake zavratne mnozstvi, ne? V horku bych urcite nabizela tekutiny. Uzijte si more a slunicko!

Odpověď: Ještě jsem zapomněla napsat, že stále kojíme 1-2 v noci a 5-6 přes den. Po zelenince stále dokojuji.

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit