on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Operace matky a kojení 26 měsíčního dítěte?

Dotaz: Dobrý den, ráda bych se s Vámi poradila ohledně mé plánované operace tříselné kýly. Mám téměř 26 měsíčního chlapečka, kterého ještě 3x denně kojím. Hospitalizace bude trvat dle informací na webu asi 3-5 dní a já nevím, jak s kojením. Zatím jsem ještě s žádným lékařem nemluvila. Okolí mě přesvědčuje, abych malého už co nejdříve odstavila, ale v současné době to není možné. Manžel má zdravotní problémy, tak nemůžu moc počítat s jeho pomocí a operaci se bojím déle odkládat, protože se mi kýla pomalu, ale jistě zvětšuje a na léto bych byla ráda fit. Stejně si ale moc nepředstavuju, jak budu fungovat pak. Bydlíme v patře, takže tahám prádlo, atd...
Odstříkávat mi nikdy moc nešlo a mám obavy o jednání personálu u tak velkého dítěte, kdy určitě řeknou, ať malého odstavím a bude to nejjednodušší. Ráda bych ale ještě kojila dále, protože nám to oběma vyhovuje a malý je dost často nemocný. Myslíte si, že by eventuelně stačilo nakojit ho jednou denně při návštěvě? Uvítám i zkušenosti maminek s touto situací. Děkuji a přeji pěkný den.
Maruška

Odpověď: Maruško, dobrý den, určitě bude na udržení laktace i na uspokojení synkovy chuti po MM stačit kojení 1x denně, to se neobávejte. Jen ty první dny se mohou prsa nalévat trošku více, takže si to pohlídejte, když tak chladit, ve sprše jemně rozmasírovat a do úlevy odstříkat. Domluvte si, aby Vám povolily návštěvy synka, většinou nejsou na chirurgii příliš vstřícní k návštěvám malých dětí, ruší tam ostatní pacienty po operacích. Takže bude-li to možné, domluvte si nadstandart.

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit