on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Ovocné příkrmy - odmítání

Dotaz: Dobré ráno paní Jiřinko!Mám na Vás jen takový malý,možná i zbytečný,ale pro mně důležitý dotaz.Před třemi týdny jsme začali s poledními příkrmy(zatím jen zelenina bez masa),sní mi kolem 100g a máme dopoledne dávat ještě ovocné přesnídávky,ale ovoce mi vůbec nechce.Ani jablko ani banán,zkoušela jsem i od Hami ovocné přesnídávky,ale taky bez úspěchu.Je nutné,aby to ovoce jedla?Myslíte,že mu ještě příjde na chuť?Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď: Petro, dobrý večer, maminky toto téma zcela vyčerpaly. :-) Nenuťte to ovoce, jen zkoušejte. Uvidíte, že v létě opravdu některému čerstvému ovoci přijde prcek na chuť. Dá se to řešit i těmi ovocnými šťávami, později ovocem zamíchaným do jogurtu nebo kaše. Netrapte se tím, každé dítě nakonec alespoń některému druhu ovoce přijde na chuť. Takové borůvky, švestky, meruňky....to vše by mohlo miminko již nyní, můžete zkusit i zamražené, krátce podusit a uvidíte. Prostě si z toho vůbec nic nedělejte. :-)

Odpověď: Dobrý den Petro, mě syn (19 měsíců) odmítal od začátku ovocné příkrmy. Když má dobrou náladu, sní kousek jablka, ale musí si ho držet v ruce a sám si do něho kousat (vy ale máte malé dítko, tak to nepřichází v úvahu), co se týká přesnídávek - ať už jsem zkoušela různé značky i chutě, nikdy si víc jak lžičku nevzal. Přes léto to bylo lepší - to mu zachutnal meloun a taky rád jedl maliny (musel si je však sám trhat z keříku), ale po létě opět nevzal do pusy od ovoce (kromě občas toho jablka) vůbec nic. Situaci jsem vyřešila tím, že jsem začala synovi ovoce nahrozovat ovocnýma šťávičkama (Hipp, Hami). Vždycky mu jednu skleničku zředím půl na půl vodou a to mi vypije. Někdy ty skleničky vypije přes den i 3. Vím, že s čerstvým ovocem nebo přesnídávkou to srovnávat nemůžu, taky nejsou zadarmo, ale jsem ráda alespoň za toto.

Odpověď: mně malá na ovoce dělá obličeje,jinak kaši a zeleninu papá,ovoce mi příde takový navoněný,ale kaši kupujem obilné bez příměsí ovoce,tak by to asi náký ovoce chtelo...

Odpověď: Petr0 malý mi taky 0v0ce nechce, vůbec 0dmita sladké chutě, i v kaši. P0 zkušen0stech se starši dcer0u která také 0dmitala t0 nehr0tim a p0čkám na lét0, téměř jistě se na něc0 chyti- br0skve, švestky, jah0dy, maliny, b0růvky, 0stružiny - něc0 mu určitě zachutná a 0d t0h0 se 0dpichnem. S ni t0 byl0 taky tak, i když Frutapuru třeba půl jsem d0 ni d0stala, ale r0zjedla se až na čerstvém letnim 0v0ci :-) Lét0 je tu za chvili, tak když t0 nepůjde jinak, tak p0čkáme :-)

Autor
-
Odmítání příkrmů
28. 02. 2009 20:50:15
ID otázky: 31699

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit