on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Třídní sraz a kojení? - UM?

Dotaz: Dobrý večer paní Jiřinko :o)

Moc Vás prosím o rady - mám doma skoro 4 měsíčního chlapečka-plně kojeného. Včera jsem se na poslední chvíli dozvěděla že máme v sobotu třídní sraz po několika letech a ráda bych na něj šla...Bohužel když jsem nakoukla do mrazáku, tak jsem zjistila že tam mám mlíčka tak na jedno a půl krmení a zbytek už je prošlý ( skladuji ve via pohárcích a jeden kelímek má datum 20.10 - takže je 4 dny prošlý - ten už asi radši nemám použít že??? ) . Hlídat bude moje maminka - tu jednu dávku MM synovi dá ale co potom? Myslíte že by mohla dát jednu dávku UM?

Další otázka se týká zlozvyku :o((( Určitě si budu chtít dát nějaký alkohol - mám moc ráda pivečko a asi neodolám a dám si trošku vínečka. Samozřejmě to nebudu přehánět :o) ale dříve jsem si dala, když jsem byla někde ve společnosti, i cigaretku :o) - více než jednu :o(( Ale nevím jak je to potom s kojením - mám v plánu - až dorazím ze srazu domů - což bude tak kolem 3-4hodiny, že mlíčko odstříkám...Syn se budí ale na kojení ve 3 ráno (to mu dá moje mamka) a pak zhruba kolem 6-7hodiny... Bojím se ale, když odsaju mlíčko třeba ve 4hod. že pak nebude mít v 6 dost, nebo že tam ještě bude obsažen alkohol a nikotin...Nejraději bych odsála třeba 2x za sebou a pak teprve synovi nabídla kojení - šlo by tedy že bych mu dala také UM? Nebo by měla být radši maximum jen ta jedna dávka UM? Popř. jaké UM by jste doporučila???

Děkuji moc moc za odpovědi...

Danča

Odpověď: Dančo, dobrý večer, určitě můžete použít tu "prošlou" dávku MM. Pokud máte mrazák, kde je teplota nižší než -18°C, tak lze MM skladovat po dobu 3-6 měsíců. Co se týká toho ranního kojení...já bych to udělala tak, že bych si dala buď to víno nebo pivo a cigaret max. 3-5 a pak to mléko ve 3 h důkladně odstříkala a vylila a ráno dítě normálně kojila. Musíte udělat prostě kompromis. Určitě bych kvůli jednomu krmení nekupovala celé balení UM, není to levná záležitost. Raději bych trošičku omezila chutě na alkohol nebo cigaretu. Mne se to mluví snadno, jsem nekuřák a už 6 let abstinent. :-)
Tak si pěkně ten srazík užijte.

Odpověď: Děkuji moc za odpověď :o)

Přeji Vám krásný víkend

D.

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit