on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Odmítání chleba a rohlíku

Dotaz: Dobrý den, ráda bych se Vás po čase opět zeptala na pár věcí, které mi vrtají hlavou, doufám, že mi zase perfektně poradíte..
Syn bude mít 10 měsíců, váží cca 10kg a nemáme zatím, díkybohu, žádné problémy. Jenomže nás začíná trápit jídlo.

1. říkáte, že nedávat dětem tvaroh, tak jak to, že nevadí Lučina a Žervé, vždyť je to z 80% tvaroh?

2. malý zvládá naprosto perfektně obědy, všechno co uvařím, zbruskne raz dva, miluje bílý jogurt, ovocné přesnídávky...teď nastavá problém se snídaní, odmítá rohlíky, chléb, jakoukoliv obdobu (i kousilínky podávané lžičkou), namazanou čímkoliv. Co mám dělat? Dá se to nějak nahradit? Zkoušíme to už dlouho a nic. Když mu dám kousek do ruky v průběhu dne, tak si to jen tak požužlává, spíše si hraje než jí. Ty snídaně fakt nezvládáme.

3. tak mě napadlo, jestli vadí, když dostane 2x denně jogurt
ráno na snídani a pozdě odpoledne. Není to moc mléčného v jedom dni? Je to tak, že Tadeášek nechce ani moc pít jiné tekutiny než MM. Takže pořád hodně kojíme. Asi bych měla přidat jídelníček.
8:00 jogurt bílý
10:00 kojení
12:00 zelenina, maso, brambory nebo rýže, někdy mix, někdy rozmačkané celé nebo půl na půl
14:30 ovocná přesnídávka
17:00 jogurt bílý
19:00 kaše kupovaná, občas přidávám ovoce nebo zeleninu
Mezi těmito jídly ale kojíme, ne moc ale často, asi místo pití. V noci jen jednou.

4. vidíte problém v těch přesnídávkách? Dělám mu je většinou sama, vlstně jenom uvařím ovoce a rozmixuji nebo koupím nějaké čistě z ovoce. Jenže čerstvé ovoce, zkoušeli jsme jablka, hrušky, banány, nechce. Nevěřila bych, že dítěti nebude chutnat banán :)

Zapoměla jsem co dál, ale i tak je to dost dlouhé, zač se omlouvám a moc děkuji za radu. Karin

Odpověď: Dobrý den Karin,

1. Té lučiny dítě dostane na chlebík 1, max. 2 lžičky, takže to nevadí, při takovém množství rozhodně nebudou ledviny dítěte přetěžovány (tvaroh obsahuje velké množství bílkovin, které ledviny zatěžují). :-)
2. Na snídani má prcek ještě čas, klidně stačí okolo roku a zatím bych opravdu jen nezávazně zkoušela různé druhy pečiva, můžete vyzkoušet i různé křupavé rýžové chlebíky apod. Chce to jen trpělivost, dítě vůbec nenuťte, mazat mu zatím nic nemusíte.
3. Já bych ten druhý jogurt už nedávala, raději bych nakojila, obzvlášť, když je dítě ochotné, případně bych mu zkusila zase nabídnout kousek pečiva.
4. Nevidím žádný problém. Mně banán taky moc nechutná. :-)))Zkuste mu na stoleček nakrájet kousky měkkého ovoce a ať prcek zkouší, můžete ho motivovat tím, že mu zkusíte dát z vlastního talíře. Jen málokteré dítě odolá svodům, které má na talíři někdo jiný. :-)

Autor
-
Odmítání příkrmů
03. 12. 2008 21:16:05
ID otázky: 31635

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit