on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Bolestivé kojení na pravé straně

Dotaz: Dobrý den,tak jsem se sem konečně dostala a jsem moc ráda.Už totiž začínám být zoufalá.Mám doma 2,5 roku starou dceru, kterou jsem bez problému 20měsíců kojila.Teď nám přibylo miminko a čekala jsem, že bude opět všechno ok.Ale bohužel není.Kojení se nám po narození bez problémů rozběhlo.Všechno bylo v pořádku celých 14 dní, ale asi 10 dní nazpět (malému je měsíc a pár dní), začal mít malý problém s přisátím k pravému prsu.Respektive se mu občas podaří přisát, ale po minutce podtlak povolí a začne bradavku jen žmoulat, což dost bolí a já mu prso vytáhnu.A takhle probíhá celé kojení.Snažím se vždycky celé prso vyprázdnit ( i za cenu bolestivého a zdlouhavého kojení), jelikož nechci přijí o jinak "funkční" zdroj stravy, ale je to pokaždé šílená bolest a nervy, což cítí určitě i náš malý.Ještě bych chtěla dodat, že prsa nemám nijak zvlášť nalitá, mlíčka je dost a teče dobře.Jediný rozdíl mezi levým a pravým prsem je, že po kojení mám tu levou (bezproblémovou) bradavku takovou naběhlou a narůžovělou, kdežto tu pravou (bolavou) mám bělavou a takovou jako zploštělou (sežvýkanou).Myslím si, že techniku mám dobrou.Dudlík používáme, ale jen minimálně - malý ho nechce.Můžete mi poradit, čím by to mohlo být, když na levé straně je vše naprosto v pořádku?Pomohl by klobouček? Moc děkuji za radu.Petra

Odpověď: Petro, dobrý den, synkovi se něco na té pravé bradavce nelíbí, těžké říci co, možná mu jen mlíčko hůře teče a to může stačit k tomu, aby u prsu zlobil. Zkuste úplně jinou polohu u kojení, dobrý je tanečník nebo fotbalová pozice, kde lze dobře korigovat techniku kojení, lze upravit přisátí dítěte, korigovat sílu stisku atd. Zkuste také nejdříve nabídnout dítěti levé prso a až se mléko spustí, tak ho přesunout k tomu pravému. Možná se mlíčko jen hůře spouští a tak se s tím takto pere.
Klobouček je možné zkusit, ale zkuste zatím ty výše uvedené rady a pokud by to nešlo a kloubouček by pomohl k lepšímu přisátí, tak zkuste. Ale zase bych ho zkusila i odebrat, když by mu to už šlo. Zkuste také bradavku vytvarovat, vytáhnout. Prcek také může mít na pravé straně nějakou bolístku, zmiňte se lékařce o Vašem problému, zda prcek třeba nemá zkrácené svalíky na krčku nebo nemá bolavou ručičku, i toto se občas může stát, že je příčinou a je proto vhodné tyto potíže vyloučit.

Autor
-
ID otázky: 31634

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit