on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Hodnota mm po roce věku

Dotaz: Dobré sobotní ráno Jiřinko,včera jsem byla s dcerkou na roční prohlídce u paní doktorky,vše proběhlo dobře vážíme 10.250kg a 78cm.akorát se mě p.d.zeptala na kojení,tak jsem ji popravdě odpověděla,že ještě kojíme.na to mi řekla,že mm po roce už stejně nemá žádnou hodnotu a dítě z toho nemá už nic.matkám se prý tak akorát pěkně začínají odvápnovat kosti a to co píší třeba v Betynce,to prý jsou pěkné nesmysly,tak jsem jí řekla,že malou začnu odstavovat.doma jsem teda z toho dost špatná a jsem v jakémsi rozpolcení-plně jsem vždy doktorce důvěřovala,ale ted mě její názor dost překvapil,zkoušela jsem malé už nedat,vůbec ji to teda zatím nechybí,ale já se pořád nemůžu zbavit pocitu,jestli nedělám chybu,předem moc děkuji.

Odpověď: Milá Jindro,zastávám ten samý názor,že MMpo roce už není nijak důležité.já jsem syna odstavila po 6 měsících a myslím,že nijak zvláště nestrádá.pokud chcete dcerku odstavit,tak to udělejte nyní,protože pak se z dětí stávají závislíci,který odmítají veškeré jiné tekutiny,v noci vás používají místo didlíku...zažila jsem toto u svého prvního syna a už bych tuto chybu nikdy neudělala,abych ze sebe nechala udělat otroka,vždyt vlastněMM je nejdůležitější v prvních dnech života tzv.kolostrum,ne,

Odpověď: Anežko, tak to je pěkná blbost, že MM je nejdůležitější pouze v prvních dnech. Je to důležitá (a prvních 6 měsíců jediná) strava pro mimčo, která má složení přesně jemu na míru (obranné látky apod.) a v průběhu vývoje ho i mění. To, že váš syn nestrádá, může být pouze váš mylný pocit. Po roce je MM doplňkem stravy, ale stále obsahuje důležité látky, které dítě nikde jinde nedostane. Ale každá máma se snaží udělat pro své dítě to nejlepší dle svého vědomí a svědomí. Hezký den, Katka

Odpověď: jindro,tak už jsem slyšela tento názor taky,že po roku věku dítět není mm nijak zvlášt hodnotné,že dokonce obyčejný jogurt má daleko více vápníku,nežli mm.taky jsem vyčetla,že po roce je důležitá dětská strava,ze které dítě získává potřebné živiny a minerály,v podstatě má doktorka je toho samého názoru jako ta vaše a pokud dítě psychicky nebude strádat,tak mm není opravdu po roce dítěte už nijak zvláště důležité.

Odpověď: Jindro,kojte klidně dál všude se píše ,že dítě muže být kojeno dva roky určitě to má význam.V mléčku má spoustu hodnotných živin ,které mu nenahradí žádná výživa,vždyť je mléčko dělá přímo na Vaše děťátko.Lékaři nemají vždy pravdu .Já osobně sháním názory víc lidí nikdy nedám na názor jedince.Jiřinka Vám určitě taky doporučí pokračovat, takže rozhodnutí bude nakonec na Vás.

Odpověď: ještě bych vám chtěla napsat,že už jsme do včerejška kojili ráno kolem sedmé a pak kolem deváté,takže malá stejně moc mlíčko nevyžadovala.

Odpověď: Jindřiško, určitě kojte, když ještě máte mlíčko! Tolik imunitních látek dítě už nikde nezíská jako ve vašem mlíčku! MM taky dělá krásnou střevní mikroflóru. Je to ta nejzdravější věc, kterou můžete svému dítěti dát, hezký víkend V.

Odpověď: Jindro, odepisuji tady pod reakcí maminky Vendy, protože ta je opravdu pravdě nejblíže. MM už po roce nemá tak výrazný výživový význam, opravdu v tomto směru se bez něj lze obejít (sama pokládám rok kojení za takový super optimální základ, když se mne nějaká mamink ptá, jakou nejkratší dobu kojit, aby dítěti dali opravdu vše, co mohou), ale ty obranné látky ušité přímo na míru dítěti, situaci v rodině (nemoci okolo dítěte, přímo nemocné dítě) to nikde jinde dítě nezíská. I když by bylo dítě kojeno jen 1x denně, tak tak skvělou injekci na imunitu nikde nedostane, obzvlášť v dnešní době, kdy je imunita dítěte snižována permanentně řadou očkování. Nepopíratelný je také psychický a sociální efekt kojení, kdy takovou blízkost a intimitu už s dítětem později nezažijete a nevím, proč se dobrovolně něčeho tak nádherného vzdávat. Pokud dítě je kojeno rozumně, tzn. ne každou chvilku, ale třeba 1-3x denně, v noci pěkně spí nebo se třeba jen 1x nakojí, tak nemůže být o nějaké závislosti ani řeči. A že lékařka neví, že kojení je naopak ochranou před odvápňováním kostí je velmi smutné. V době kojení jsou sice ty kosti kojící ženy více odvápněné, ale tělo se učí s vápníkem hospodařit a po ukončení kojení jsou naopak kosti mnohem pevnější. Takže kojení je výraznou ochranou před osteroporózou v pozdějším věku. Při kojení doporučuji braní vápníku v tabletách ještě navíc, u prvního dítěte jsem ho nebrala a přišla o dva zuby, nyní je to OK. :-)
Jindro, záleží jen na Vás, nutit Vás do kojení nikdo nemůže, ale osobně bych se něčeho takového nevzdávala ani omylem, vždyť jistě za chvíli budete řešit, jakými vitamínky dítěti na zimu posílit imunitu....a kojení Vám ty obranné látky poskytne zcela zdarma a ušité na míru přímo Vašemu dítěti.

Autor
-
Složení a vzhled MM
25. 10. 2008 15:17:55
ID otázky: 31605

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit