on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Minerálka

Dotaz: Dobrý den, mám 17 měsíčního syna, kterého kjojím, před spaním, jednou v noci a ráno. Problém je v tom, že málo pije, tak max. do půl litru denně. Zkoušela jsem všechno možné, čaje, šťávy, pitíčka z obchodu, ale bez valného úspěchu. Nejvíc mu chutnají minerálky, pije z hrnečku či brčkem. Vím, že minerálky nejsou pro děti vhodné a proto se ptám kolik ml a jak často je může? A ještě si chci zeptat kolik gramů vařeného masa je na jednu porci v tomto věku optimální? Nejdou mi otevřít vaše Příkrmy, kde bych to jistě našla. Děkuji za odpověď a přeji krásný slunečný den.

Odpověď: Dobrý den, toho masa asi 40 g na porci, ale nemusíte už dávat tak často, záleží na tom, jak Vy sami jste "masožraví", nyní se kloním k větší možnosti diferenciace, tzn., že záleží hlavně na rodičích, kam své dítě v tomto povedou, maso 2-5x týdně bych považovala za dobrou mez.
Co se týče minerálek, tak ty skutečně nejsou vhodné k pravidelné konzumaci ani pro dospělé, přeci jen svým obsahem minerálů neodpovídají potřebám člověka, hlavně dejte pozor na obsah sodíku. Minerálky střídat. A v odborných knihách je uvedeno, že pro kojence a batolata se nehodí minerálky téměř vůbec, takže bych to velmi omezila, tak max. na 100 ml denně. Pro starší děti bývá uváděno 200 ml za den, u dospělých max. třetina denního příjmu tekutin.

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit