on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

16 měsíční syn odmítá jíst, hlavně zeleninu

Dotaz: Dobrý den, máte skvělé stránky už několikrát nám moc pomohli.Třeba nám poradíte i co s tímhle.
Máme 16M syna a odmítá jíst. S příkrmy jsme začali jak nám doporučila naše doktorka v šesti měsících ale bohužel jejich zavedení se nám nepodařilo asi do roku. Takže jsem zhruba do roku kojila plně.Po roce nám začal trochu papat ovoce a ovocné přesnídávky,ale zeleninu odmítal. S tou zeleleninou to trvá vlastně pořád a ještě k tomu asi poslední měsích nechce ani ty ovocné přesnídávky. Sni třeba puding, rohlík, chleba ale suchý.Když se my podaří mu do pusy dostat nějaká brambora, vypadá že nic hnusnějšího nikdy nejedl. Zkoušeli jsme to po dobrém pak mu otvírat pusinku násilím, začně hrozně plakat a pak se dávit a zvracet.
Náš jídelníček vypadá asi takto:
5:OO kojení
8:00 puding
11:00 ovoce,křupinky a kojení
14:00 rohlík, chleba
17:00 puding,toust
20:00 kojení

Zkoušela jsem mu vařit, kupovat maso-zeleninové příkrmy, mixovat nechat celé kousky, dávat mu to co jíme my. Vše neúspěšně.Budu vděčná za jakou koliv radu. DěkujiOdpověď: Petro, dobrý den, to je tedy bída ten jídelníček...pročpak nás ty děti tak trápí??? MOc dobře vím, jak se cítíte, starší syn se v tomto věku stravoval ještě mnohem hůře (půl rohlíku denně mu bohatě stačilo). Jedině trpělivost a svaté nervy, nic více neplatí (a můžete vyzkoušet ještě třeba vitamínový sirup Multisanostol, který chuť k jídlu trošku zvýší). Samozřejmě, že se poraďte v první řadě s pediatrem, protože za nechutenstvím může být i nějaký chronický zdravotní problém, jistě bych mu nechala udělat odběry krve, celkově ho vyšetřit - ale to opravdu řešte s lékařem.
Co se týče toho oběda, tak bych byla vcelku nekompromisní, posadila bych ho ke společnému stolu, dala to stejné, co máte k obědu Vy, postavila to před dítě a nechala to na prckovi. Dejte mu do ručičky lžičku, ale i jedení rukou je povoleno. Nic synkovi nenuťte, nechte jen na něm, zda a co si vezme. Nic jiného bych mu nenabízela jako náhradu a když chtít nebude, tak má smůlu a další jídlo až za 3 hodiny. Před plným talířem ještě nikdo hlady neumřel a ze zkušenosti je to jediná cesta, jak dojít nakonec k cíli. Byť to může někdy trvat dlouho. Ale nedávno tady byla jedna maminka jako odstrašující příklad, kam to až může dojít, když se akceptuje pouze chuť dítěte - její syn měl 5x denně k jídlu toust se šunkou a sýrem a nic jiného jíst nechce.
Pevné nervy, nevzdávejte to a věřte, že bude lépe. Nakonec každé dítě se jíst naučí a bude jíst rádo.

Autor
-
Odmítání příkrmů
01. 10. 2008 15:19:37
ID otázky: 31580

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit