on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Už 3 dny mne při odsávání strašně bolí prsa, své dítě krmím jen odsátým MM

dotaz: Už tři dny mě hrozně bolí odsávání - svého syna (7,5m) kojím pouze odsátým MM, nikdy se ke mně nepřisál, nesál.
Nejdřív jsem si myslela, že to bude nějaký ten zánět - už jsem jich pár prodělala - zarudlé místo, zatvrdlina, bolest, horkost, vysoká teplota. Ovšem teď nic z toho nemám, ani teplotu, ani zatvrdlinu, ani začervenání, prostě jen tu šílenou bolest.
Bolí to i při pohmatu, ale nedokážu to lokalizovat. Je to z boku z vnější strany.

Tak nevím, co s tím?
Odsávání se pro mě stává šíleným, včera mi bolestí tekly slzy.... mám chuť to vzdát a neodsávat... Jenže je mi jesný, že tím se ten problém nevyřeší. Navíc by mi bylo líto, když už jsem došla tak daleko, s tím teď přestat, když ještě MM mám (ale je taky fakt, že s tímto problémem mi i množství MM klesá... možná to spolu má souvislost, možná ne?).

Poradíte, co dělat? Co to může být a jak se toho zbavit?
Nebo to mám řešit s doktorem?

rada: Dobrý den Jani, naprosto chápu, jak se cítíte, mám podobný problém, prsa se momentálně nemůžu ani dotknout, jak bolí.
Změnil se nějak vzhled bradavek nebo dvorců? Protože by mohlo jít o kvasinkovou infekci, může se při pravidelném používání odsávačky objevit. Zkuste nyní vše důkladně vyvařovat a pořiďte si genciánovou violeť, kterou bradavky a dvorce potírejte. Nemusíte před odsáváním omývat. Dále bych na samotné prso pro úlevu dala obklad z tvarohu - ta eventualita, že jde o nestandartní počátek zánětu zde stále je. Klidně si při bolestech vezměte Paralen nebo Ibuprofen.
Je obdivuhodné, jak dlouho jste vydržel odsávat mlíčko pro své miminko, klobouk dolů! Nyní již prcek může mít 2-3 příkrmy a jejich počet půjde nahoru a množství potřebného MM dolů. Pokud máte např. 3 plné příkrmy, tak dítě už potřebuje jen 500-600 ml MM za den. Po 9. měsíci je to již asi 400-500 ml, po 10. měsíci 300-400 ml, po 11. měsíci 200-300 a po roce věku 150-200 ml. Takže Vaše obrovská oběť, to, že pro svého prcka mléko odsáváte se chýlí pomalu ke konci či spíše k tomu, že to bude mnohem jednodušší. Vydržela jste dlouho a i kdyby jste prostě nyní přestala kvůli nesnesitelným bolestem, tak si nic vyčítat nemusíte, udělala jste maximum. Ale věřím, že se Vám to ještě podaří, snažte se odsávat tak, jak to půjde a jak to vydržíte.

Autor
-
ID otázky: 31390

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit