on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

14ti měsíční syn nevečeří

Dotaz: Dobrý den Jiřinko,ještě než se zeptám,musím Vám pochválit novoroční přání pro nás maminky.Ta fotka Vašich kluků je skvělá:-)! Chtěla jsem se zeptat na jídelníček mého 14ti měsíčního syna. Vypadá asi takto:
7.30 150ml Sunaru+1/2rohlíku nebo chleba bez kůrky např.se sýrem
10.30 150g ovoce
13.30 200g oběd (většinou už to, co my)
16.30 150g jogurt+1/2rohlíku

No a pak už prostě nechce nic. Večer mu chystám alespoň 150ml mléka, ale většinou ho nevypije. Vadí moc, že v jeho věku vlastně jí jen 4x denně? Váhově určitě nestrádá. Měří 76cm a váží 11kg. A ta čtyři jídla jí s veliknu chutí:-)! Děkuji mnohokrát za odpověď.

Odpověď: Dobrý den, tak především Vám děkuji za pochvalu. :-) Mám to ale krásné dětičky, že? :-)))
Co se týče toho jídla. Důležité je, aby dítě netrpělo hlady a dobře prospívalo. A to Váš syn zcela splňuje (mimochodem, když vidím míry Vašeho chlapečka....přesně stejné míry má jedno miminko, jehož maminka mi o Vánocích psala email, jenže to její plně kojené miminko má 3,5 měsíce! Stále se z toho nemohu vzpamatovat :-)) Viděla jsem i fotečky toho miminka, maminka si opravdu nevymýšlela.
Standartní je, aby dítě v tomto věku a vlastně již pořád, až do dospělosti jedlo alespoň 5x denně, může být i 6-7x, některé děti mají radši více menších svačinek. Takže pro správné stravovací návyky, respektive pro jejich budování bych tu večeři určitě nabízela a hledala něco, co si chlapeček večer rád dá nebo alespoň ochutná. Takže nabízejte, pěkně spolu něco ochutnávejte, ale nenuťte. Jde hlavně o to, aby dítě i u Vás vidělo, že večer se prostě taky baští. Ale jinak se tím nějak zvlášť trápit nemusíte, hlady mrňousek rozhodně netrpí. Rozhodně ale alespoň nějakou tekutinu večer nabídněte.

Autor
-
Odmítání příkrmů
06. 01. 2008 00:22:04
ID otázky: 31280

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit