on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Spurt už teď - dítě 4,5 měsíce?

Dotaz: Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je možné mít spurtík už ve 20 týdnu. Dříve jsme papali přes den po cca 3 hod a v noci po 4-5hod. Nyní jsme už čtvrtý den hladový přes den po 2 hod a v noci po 3 hod. Prospíváme dobře, por. váha 3150 a 51 cm, nyní 7200 a 67 cm ;-). Tady jsem někde četla, že spurtík bývá +-2 týdny okolo 6 měsíce, tak nevím jestli máme nějaký navíc a ani ten další nás taky nemine :(. Taky jsem tady četla, že noční kojení bývá spíše ze zvyku než z hladu, tak jsem z toho jelen. Kamarádka má 3 měsíční holčičku a ta prý vydrží skoro celou noc. Prcek v noci určitě pije, ne jen dudlá a nějaký dudlík ho neuklidní. Je pravda, že dva dny po sobě jsme vydrželi od 19 do 04:30 hodin, ale pouze jen ty dva dny. Jinak jsme přesní skoro jako hodinky :-). Máme teda hlad nebo jen zvyk? Děkuji za odpověď a máte můj obdiv, jak to zvládáte, protože já kolikrát nestíhám přečíst ani e-mail :)).

Odpověď: Dobrý den, no, on bývá ještě jeden menší spurtík mezi 4.-5. měsícem. :-) Ten maminkám raději utajuji. :-) Ale u nás byl třeba velmi silný. :-) Takže vydržet. Prcek Vám prospívá úžasně, takže kojte, kojte, umíte to krásně. Nechte to tak týden na prckovi a potom bych zkoušela ty noční pauzy zase natahovat (ucpat prcka třeba dudlíkem :-))), přestávky co 2 h přes den by neměly být problémem, to tak může eventuálně i zůstat.
A díky za slova obdivu, nemyslím si, že bych jich byla hodna. :-) Ale už jsem byla s oběma dětma venku, oběd mám hotový, vyprané a pověšené 3 pračky, v noci jsem se stihla i něco učit, emaily i poradna už skoro hotové. :-))) Ale za cenu takovou, že jsem si ještě ani nesedla. :-) Tedy teď sedím a píšu, to je pravda. :-)

Odpověď: téééda ... tak my máme úplně stejnou zkušenost, náš 5-ti měsíční prcek mě poslední dva dny chce asi celou vysát a já jsem si marně lámala hlavu co se děje :-)) taky jsem měla podezření na spurt, ale mátl mě ten pátý měsíc :-)) No takže i my musíme vydržet, děkujeme Jiřinko za vysvětlení, Vaše stránky jsou super, jsem tu každý den :-))

Autor
-
ID otázky: 31211

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit