on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Bez prirustku na vaze mezi 4.-7. měsícem

Dotaz: Dobry den,
na zacatek musim rict, ze Vam moc dekuju za Vase stranky, ktere mi az do ted hodne pomahaly a na odpovedely na vsechny dotazy, ktere v prubehu kojeni vyvstaly u me nebo u mych kamaradek.
Hledala jsem taky odpoved na nas stavajici problem, ale je otazka neprospivani je natolik individualni, ze jsem se rozhodla napsat primy dotaz.
Nas Jonatanek se narodil 6.4.2007 a vazil 3675 g, plne kojeny pribyval velice rychle, v necelem mesici vazil 5100g (57 cm), ve dvou mesicich 6080 g, ve trech 7660 g (63 cm) a ve ctyrech 8200 g a (66 cm), posledni tri mesice Jonatanek roste do vysky ( pred tydnem na kontrole meril 72 cm), ale na vaze temer vubec nepribira. Od ctvrteho mesice do sedmeho vsehovsudy 200 g.
Do pul roku jsem plne kojila, v sesti mesicich jsem zacala zavadet prikrmy podle Vaseho navodu. Jonatanek krasne papa, nema problemy vubec s nicim, snad jen, ze ho trosku trapi zacpa.
V poradne mi tvrdi, ze nemam mleko (i kdyz ja samozrejme vidim, ze mam) a ze mam prejit na umelou vyzivu.
Moc by me zajimal Vas pohled na vec a predem Vam dekuju za odpoved.
Helena

Odpověď: Dobrý den, ano, to se stává. :-) To jsem tedy začala, že? Ale opravdu, pokud jsou děťátka, které opravdu hodně přibývají na váze první měsíce, tak později přibývají zase docela málo. A je to normální, znám takových dětí více. Evidentně se chlapeček první 4 měsíce soustředil na to, aby byl pořádný chlap. :-) A nyní zaměřuje svůj vývoj jiným směrem, pravděpodobně se vyvíjí psychomotoricky. Ten poměr váha/délka má nyní skutečně klesající tendenci a chlapeček se stává stále štíhlejším. Ale zatím je to v normě. Ale samozřejmě, že můžete přidat na množství příkrmů, ať už postupně zvyšovat jejich počet, ale také množství jednotlivých příkrmů. UM u Vás opravdu nevidím jako nutné, ale trošičku by ty přírůstky chtělo zvýšit. Pokud budou 200 g měsíčně, tak to bude v pořádku. :-)
Tak se držte a pěkně baštěte!

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit