on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

První kojení jsem strašně protrpěla, jak to udělat, aby se to podruhé nestalo?

dotaz: pročetla jsem už kde co, ale všechny otázky a odpovědi řeší problémy s kojením až v okamžiku vzniku kojení.
Já bych se ráda otázala trochu dopředu.
Čekáme druhé dítě a u prvního jsem si kojení opravdu "UŽILA" !!!!!!! - ploché bradavky, neúměrně nalitá prsa, poškozené bradavky a dvorce do krve, kojení krví a né mlékem, hodiny v horké sprše bez možnosti odstříkání jediné kapky, kojení tatínkem bez úspěchu, odsávání odsávačkou, která mi poškodila levý prs natolik, že vznikl zánět, léčený trojemi antibiotiky, malá řvala hlady, já řvala bolestí, nemožnost se do ničeho obléci, protože prsa měly příšernou velikost, teploty kolem 40, no a nakonec chirurgický zákrok k odstranění měsíc starého zánětu, o kterém mi lékař tvrdil, že je to jen laktace a že se mám stáhnout obinadlem, což prostě vzhledem k bolestem nebylo možné. A neustálý tlak doktorů - kojte kojte kojte kojte - nekojíte-li jste špatná matka. Malá pila krev a hnis a nedokázala vytáhnout mléko, moje prsa byla tak 3x větší než její hlavička......... Nakonec jsme po měsíci nasadili Sunar a malá byla nejspokojenější miminko. Teď je jí 7 let a ještě nebyla nemocná, kromě asi dvou rýmeček. Tak snad jsem až tak špatná matka nebyla.
Už slovo kojení ve mě vyvolává ty nejstrašnější vzpomínky a představy. Jsem ve 4 měsíci a chtěla bych vědět, zda už teď jsem schopná se nějak připravit na budoucí kojení. Nechci to vzdát hned dopředu, ale to co jsem zažila už prostě nedokážu.
Existují nějaké čaje, bylinky, pomůcky, masáže ..... které by prsa už v těhotenství nějakým způsobem připravila na budoucí kojení bez nesnází.

rada: Dobrý den, tak to mne velice mrzí, čím jste si při kojení-nekojení svého prvního děťátka prošla. To je skutečně hrůza! A také ten přístup lékařů není v pořádku, to já jsem tedy velmi, velmi opatrná, když maminky trpí na takové potíže.

V těhotenství není žádný způsob, jak ovlivnit to, jak se Vám nalijí prsa po porodu či jak se bude dařit kojení. Pokud máte ploché bradavky, tak je možné nosit formovače bradavek a bradavky poněkud vytáhnout. Ale jinak je spíše důležité se připravit teoreticky - tzn. vědět, že ihned, jakmile se prsa začnou nalévat, tak hned odstříkávat, hned chladit, hned prsa nahřívat a ve sprše masírovat a hlavně přikládat a přikládat dítě. Správnou techniku kojení si můžete nastudovat na mých stránkách www.kojeni.net . Můžete si již dopředu domluvit návštěvu laktačního poradce přímo v porodnici, kde Vám s technikou kojení pomůže. Hodně záleží na tom, jaké bude dítě, jak bude šikovným savcem. Vy ale můžete ovlivnit to, že se připravíte teoreticky, připravíte si bradavky, budete vědět, co dělat v okamžiku, když se prsa nalijou a případně ihned požádáte o pomoc poradce. Máte k dispozici mé stránky, kde potom všechny druhy potíží najdete. Já Vám budu přát, ať se na ně nemusíte podívat ani jednou.

Nebojte se, vůbec nemusí být problém s kojením druhého děťátka. U Vás došlo k souhře nepříjemných okolností a máte tedy velmi špatnou zkušenost. Nyní již budete připravená a hlavně víte, kde se obrátit, když budou potíže. Zkuste se na děťátko i kojení těšit. Vím, že po takové zkušenosti je to velmi těžké, ale opravdu u Vás nevidím žádnou příčinu, která by snad zaručovala, že se to bude opakovat.

Tak se držte a přeji pohodový zbytek těhotenství a hlavně pohodové kojení, které si budete moci plně vychutnat.

Autor
-
Příprava na kojeni v tehotenství
02. 11. 2007 23:47:38
ID otázky: 31188

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit