on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

7 měsíční syn vyplivuje příkrmy a nechce akceptovat lžičku

Dotaz: dobrý den,
tak kojení jsme zvládli a zvládáme na jedničku, ale problém začal s příkrmy. Malý jaksi nechce. Není protivný, ani nebrečí, jen to vyprskne, usměje se a vesele se v tom hrabe prstíčky (vlastně ještě přidá úžasný škleb). Zkoušela jsem kupované, zkoušela jsem vařit (vše možné), zkoušela jsem jablíčko, banánek i kašičku a nic.
Je mu skoro 7 měsíců /5.11/ a nevím, jestli teda kojení ještě stačí. Plus se začal budit v noci, což předtím nedělal a tak ho kojím v noci častěji než když byl mini mimi. Váží cca 8,4 kg, což je fajn, jen poslední 3 týdny přibral v průměru 55g týdně...
Máte nějakou radu pro nevyspalou starší matku? ;-))
Lenka

Odpověď: Dobrý den, tak to je tedy rošťák, takhle trápit mamču. :-) Možná máte jen ne zcela optimální techniku krmení lžičkou. Musíte vložit lžičku až do pusinky, na střed jazyka a zatlačit dolů a to jídlo vylít na kořen jazyka - tam má dítě polykací reflex. Když dáte lžičku jen na kraj, tak dítě automaticky jídlo jazykem vytlačí ven. Samozřejmě zase nesmíte dávat lžičku až moc dozadu na jazyk, aby se dítě nezačalo dávit a pak by lžičku už nechtělo ani vidět. :-)Zkuste si s tím trošku pohrát a trénovat to třeba na odstříkaném MM, se kterým by problém být neměl. A poté třeba řidší kaši s MM, či ovoce s MM. No, chce to hodně trpělivosti.
Ale v noci bych mu moc kojení nepřidávala, ať se to nezvrhne v uspávání u prsu. Syn by hlad mít neměl, ten přírůstek je pro tento věk dostatečný.
Jinak plné kojení je dostačující zhruba do konce 8. měsíce, poté již začínají chybět vitamínky. Takže trpělivě zkoušejte a nebojte se, to půjde. Všichni jsme se to nakonec naučili, ž? :-)

Autor
-
Odmítání příkrmů
30. 10. 2007 15:24:09
ID otázky: 31177

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit