on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Pauza mezi vecernim a rannim kojenim, postupne odstavovani

Dotaz: Dobry den, poprosim Vas o odpoved. Dcera 18. mesicu, doposud kojena 3x denne. Rada bych pomalu zacala odstavovat. Dcera dostava veceri v 18 hodin, pote je v 19 hodin kojena a usina. Rano se budi na kojeni mezi 5- 6 hodinou,pote jeste usne. Okolo 8 hodiny snida. Je treba nahradit tyto 2 kojeni prikrmy? Nebo UM(to vsak odmita), kdyz ji odtsavim? Jak dlouhou muze mit mezi vecerem a ranem pauzu bez jidla a MM ci UM? Pres den dostava 150 ml jogurtu a po obede pred spanim je jeste 1x kojena. Jinak myslim, ze prospiva velice dobre, vyska 83 cm, vaha 11,5 kg. Mam nekde ve strave ubrat. Predem Vam diky moc za odpoved. A jako vsechny maminky, ktere tady denne ctou Vase stranky, Vam skladam obdiv... Obdiv za co? Za to, ze mate 2 deti, skolu, domacnost a stihate tady rozsahle odpovidat a psat rady a zkusenosti.

Odpověď: Dobrý den, na stravě ubírat rozhodně nemusíte, dcerka má optimální poměr výšky a váhy. V případě prospívajícího dítěte je prakticky jedno, jak dlouhá je přestávka mezi posledním večerníma ranním krmením. Prostě jak dítě dlouho vydrží. Pokud chcete dcerku již odstavit, tak budete muset přidat více mléčných výrobků, jogurt to nepokryje. Buď mléčná kašička nebo někdy krupička, pudink, pokud nemáte v rodině žádné alergie, tak již lze i plnotučné kravské mléko nebo zakysané mléčné produkty, tvaroh, sýry atd., atd. Večer před spaním můžete dát nějaké mlíčko, ale nutné to není, stačilo by i trochu čajíku. Ráno bude mít ale dcerka hlad, takže buď posunete na dříve snídani nebo bude asi to mlíčko nebo něco menšího před snídaní potřeba. Osobně bych ještě kojeníčko klidně zachovala, kojíte naprosto ideálně. Ale samozřejmě neznám Vaše důvody pro odstav dítěte, takže přemlouvat Vás nebudu.
A opravdu děkuji za Vaše slova. Není důvod k obdivu, kdybych to vše stíhala, tak jsem nešla třeba včera spát ve 2:30. :-)

Autor
-
ID otázky: 31157

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit