on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Ublinkávání zase trochu jinak, nepomáhají běžné opatření

Dotaz: Dobrý den,

možná budu psát o tom samém, ale myslím si, že každý případ je individuální. Mám 10-ti týdenního syna a přiznám se, že kojení je boj, doma říkám kojení - trápení. Samozřejmě ublinkáváme a to docela hodně a pořád a vždy. Mám hodně mléka, proto nevím, jestli má Adam reflux nebo jestli se přepíjí. Kojím z každého prsu 3 minuty, mezi vystřídáním prsů dávám malého brknout, což se nám ne vždy daří. Kroutí se a pláče, protože chce prostě pít pořád. Někdy se nám nepodaří brknout, někdy už to jde z něho ven při brknutí. A někdy toho je fakt hodně. Četla jsem kdesi v odpovědích, že kojené dítě ví, kdy má dost. Bohužel si myslím, že to není pravda. Protože Adamovi kdyby to vytékalo ušima, tak by pořád pil. Když mu vytáhnu prs z pusy, tak mu musím okamžitě vrazit dudlík, aby mohl sát a být trochu v klidu, protože se strašně kroutí a jdfe to ven okamžitě. Po kojení samozřejmě blinká, není to obloukem, ale jde to ven klidně po hodině a jde to ven klidně ještě těsně před dalším kojením. Mimochodem přibíráme ukázkově, ba až moc, porodní váha 3,3 kg a v šesti týdnech jsme vážili 5,5 kg. Teď nevím, do poradny jdeme zítra. Přiznám se, že jsem ještě nezkoušela Nutriton, ale v lékarně mi řekli, že to moc pro děti, které se přepíjí z množství mléka moc není. Když ale dám Adamovi méně, tak prostě nevydrží 3 hodiny. Jinak docela vydrží, před večerem chce i po dvou hodinách. V noci po kojení kolem 8 hodiny vydrží do 2 až 3 hodin, ale pak je to zase pravidelně po 3 hodinách. Ještě jste psala, že se musí zacházet s mimčem opatrně. Máme pravý opak, protože on se strašně kroutí, snad ho to tlačí. Proto musíme pocvičit s nožkama, on se trošku poblije a je klidnější. Kromě toho když se mi poblinká už u kojení nebo těsně po něm, stejně musíme převlékat, tak to je tělocvik a to nemluvím o větrech :-). V noci neblinká, protože je docela v klidu a mám vyvýšenou postýlku na jednu stranu. Snažím se ho kojit ještě než se zcela probere a snažím se ho v noci nepřebalovat, pokud to jde.
Takže mám pocit, že děláme spoustu věcí jinak, než píšete. Proto se mi ani nechce jít do Nutritonu, nevím, jestli pomůže. Je to mé druhé dítě a u prvního to bylo podobné, jen jsem přišla myslím trochu dříve na čas kojení. Jeho jsem kojila také 3 minuty z každého prsu a nebyl to takový boj, zvykl si na časový interval a docela dobře jsme to zvládali. On zase nespal, takže jiný problém.
Chtěla jsem Vám to napsat, protože si myslím, že je to zase trochu jinak a ne všechny rady všem sedí. Byla bych ráda za každý názor, protože 5 - 6 se za den převlékat není nic moc :-). Mějte se moc krásně a přeji hodně štěstí všem ostatním v kojení.
Blanka

Odpověď: Dobrý den Blanko, přesně tak, nic nejde zobecňovat a ne každá rada sedí každému dítěti. Ale Vy jste skvělým příkladem mámy, která dá na mateřský cit a dělá to naprosto správně. Já nemůžu vytknout absolutně nic tomu, jak to zvládáte - fakt super. Pokud vše funguje jak má, tak se v drtivé většině případů děti nepřepíjejí. Ale Vy máte jednak asi dost silný spouštěcí reflex a dítě má dle všeho reflux, což je kombinace, kdy dítě si chce taky občas jen zadudlat a taky chce uhasit ty nepříjemné pocity v puse a ono to mlíko mu stále jak na potvoru teče do bříška. :-) Takže jste to zcela správně vyčíhla - nakojit a šup dudlík. S tím blinkáním nemá smysl to nějak zvlášť řešit, když prcek přibírá naprosto vzorně. Holt je to nepříjemné, všechno poblité, pořád mokro. :-) Znám to dobře, mám doma prvotřídního 3 měsíčního blijavce a je to někdy pěkně k vzteku. :-) Musíme to holt vydržet, i když se obávám, že bude ještě hůře, až se budou otáčet na bříško. I když ono je to koneckonců jedno, my blijeme i 3 h po kojení. :-)
Tak ať Vám prcek dělá jen radost a toto ublinkané odbobí přežijete v co největší psychické pohodě.

Autor
-
ID otázky: 31131

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit