on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kojení a Vojtova metoda - dítě odmítá pít z prsu

Dotaz: Dobrý den Jiřinko,
tak už mám zase jeden dotázek.Ani ne otázka, spíše prosba o radu. Našemu Matyskovi ted o víkednu bude pul roku, je to uz týden, co jsme na radu nasi doktorky zacali dokrmovat. Malej se nechctel kojit trebas i 6-7 hodin ..zacali jsme jednodusse mrkvickou. Ale co me trápí je to, že jsme pred pár dny jsme začali cvicit Vojtovu metodu, protoze mi byli rečeno, že se malej na brísku chová jako 3 mesícní. tak jsme zacali poctive cvicit. Maty hodne pláče a vzteká se, vím že ho to nebolí a nelíbí se mu to. Jakoby se na me zlobil. Jen se s nim priblizim ke kuchyni zacne desne vriskat, tam my totiz cvicime... Ani ode mne nechce chovat. Vcera to vyvrcholilo tim, ze v case obeda chytl upne hysterii a rval snad hodinu v kuse a nenechal se uklidnit. Ani prsa nepomohly. Kojit ani omylem nechtel, kousal me dásnema a bránil se. nakonec jsem mu ohrála 1/2g skleničky, to snedl jakoby nic a kdyz jsem misticku odlozila a chtela ho dokojit, začal znova vriskat..ohrála jsem zbytek a snedl vsechno...bez problému. Kojit uz nechtel ani trosku. Do ted ale papal jen par lzicek a kojil se. Tak nevím... Cele odpoledne se nechtel kojit a vztekal se. Od te doby co cvicime večer ani poradne nespí... tak mu ke kojení pridávám tak 5-6lžiček kaše a to pak spinká pekne. nevadí to? Tak nevím, opravdu mi pripada, ze je to tím cvicením. Nevím, ale nerada bych aby mi zacal ubirat i kdyz do ted pribiral velice pekne. Rady tykající se bojkotu jsme zkouseli, ale nezabírá nic...proste me nechce ani videt.. :O( Co si o tom myslíte?

Odpověď: Radko, ono malému nemusí sedět Vojtova metoda, zkuste se domluvit s neurologem, popřípadě na rehabilitaci, jestli ve vašem okolí někdo necvičí Bobathovou metodu u dětí. Vím od jiné maminky, že její malá Vojtu špatně snášela a jezdí cvičit Bobatha. Zkuste to.

Odpověď: Tady jsou kontakty -

http://dictor.net/bobath/article_show.php?article_id=17&category=7

Odpověď: Achjo, to skutečně vypadá, že prckovi vadí to cvičení a spojuje si ho s Váma. :-( Tak zde toho moc radit nejde. Kojte prcka, když bude ospalý nebo zkuste udělat z kojení trošku hru - nabídnout mu prso třeba pod dekou nebo v zajímavé poloze (třeba vkleče nad dítětem). A kojte určitě někde zcela jinde než cvičíte. Možná bych ještě zkusila si vzít na to cvičení nějaké jiné tričko - výrazné, aby dítě poznalo, že teď se cvičí. A na kojení a jindy přes den nosit třeba jiné tričko, aby prcek mohl odlišit, kdy je pohoda a kdy bude "mučení" - samozřejmě, že v uvozovkách. Dětem při Vojtovi nejvíce vadí to, že jsou omezeny v pohybu a nuceny do polohy, která jim není zcela příjemná. Ale opravdu to nebolí a je to prospěšné, snad Vám to brzy pomůže.
Tak držím pěsti a hlavně se snažte být v pohodě a klidu, ty děti cítí káždý záchvěv nervozity a nejistoty. Jinak nevadí, když dáte více příkrmu, již má na to věk, takže je to vlastně dobře, že máte možnost této varianty a dítě nemusí být hladem. :-)

Autor
-
ID otázky: 31103

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit