on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Velmi časté kojení 5 měsíční dcery - závislost na prsu ve dne, v noci

Dotaz: Dobrý den,
můj dotaz se týká naší 5 měsíční dcery. Všechno až do této chvíle jsme zvládli (retenci ml. žlázy, střevní virozu), ale teď si nevím rady. Dcera přibírala ( 47 cm, 3250g porodní váha, 67,5 cm a 6650g ve 4 měs.)Za týden jí bude 5 měsíců a stále pobrekává, chce se kojit za hodinu až 1,5 hodiny,v noci se dožaduje až 7, 8 kojení a přes den už vůbec nespí, ani venku v kočárku. Začala budit starší dceru, které je 2,5 roku. Ptala jsem se naší paní doktorky, jestli by bylo možné začít přikrmovat zeleninou od 5. měsíce, ale razatně mi to zakázala, když dcera přibírá (300g za měsíc). Musím se přiznat, že jsem už unavená, nevyspalá a někdy ztrácím sílu hrát si se starší dcerou, nějak už mě nenapadá, jak situaci řešit.
Děkuji za Váš čas a přeji hezký den. Katka

Odpověď: Dobrý den, no, dcerka je tedy pěkný prsní závisláček. :-))) Zdá se, že prsem řeší naprosto všechno - od uspávání, přes jídlo, dudlání a hraní...asi by to chtělo trošku omezit a začala bych nočním kojením, které je při tomto počtu kojení opravdu jen dudláním místo dudlíku. Naprosto chápu, že musíte být strašně zničená, to by nikdo nevydržel. Přes den bych prso nedávala častěji než co 2 h, jinak je to opět jen pocucávání. Holčička je již velká, takže ji můžete zabavit hračkami, hrami, procházkou, můžete zkusit chodit do nějakého cvičení s kojenci apod., ať má dcerka nějaké oživení a není středobodem jejího života jen mámino prso. S příkrmy bych také počkala - u Vás to skutečně není hlad, ale závislost a také spíše bolest prořezávajících se zoubků (zkuste dát kousátka, gumové hračky, cokoliv na žužlání).
Co s nočním kojením si, prosím, prostudujte v databázi ot. a odpovědí. Zkuste v sobě najít sílu říci dcerce někdy ne. Vaše holčičky potřebují vyspanou a spokojenou mámu, ne chodící mrtvolu. Přeji Vám co nejvíce energie do boje proti závislosti na kojení. :-)

Autor
-
ID otázky: 31079

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit