on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Odstavení po dobu týdenní dovolené

Dotaz: Dobrý den, předem děkuji za Vaši poradnu, již několikrát jsem využila Vašich rad a díky tomu překonala také několik zánětů prsů a retencí v počátcích kojení. Synovi je teď 8měsíců, přes měsíc dávám plné dávky příkrmů (zeleninu, ovoce, jogurt, večer rýžovou kaši, teď začneme s masem). Kojím 2x-3x přes den, v noci pořád vyžaduje minimálně 2x kojení. Dle Vašich rad se mi podařilo odbourat zatím jen jedno noční kojení od usnutí do půlnoci. Pak už se nedá nijak uklidnit a dokud nedostane prs, znovu neusne, pláče, hladově si cucá pěsti a sousedi se začínají díky metodám odbourávání jeho zvyku pomalu bouřit:-)). V lednu (to mu bude skoro 13 měsíců)se chystáme na týden do zahraničí s tím, že hlídat bude babička. Vím, že je ještě čas, ale co dělat v případě, že se mi do té doby nepodaří úplně odbourat noční kojení? Můžu jen doufat, že se z toho babička nezhroutí:-)). Máte ještě nějaký trik? Dávat vodu? Bude případně ideální v době dovolené zkombinovat na 2 noční krmení odstříkané MM a UM a přes den podat alespoň 1dávku MM? Nevím, jestli se mi podaří nastřádat tolik MM.Děkuji za Vaši odpověď.

Odpověď: Dobrý den, babička se určitě nezhroutí, to se nebojte! :-) Času máte skutečně dost, takže to půjde. Zatím bych to nějak neřešila a nechala tomu volný průběh - jen bych se tedy vždy snažila dát v noci prso až jako poslední variantu. Můžete nabídnout vodičku - čaj nebo mléko nenabízejte, protože se prcek bude budit na ně a byli by jste stále na stejné lodi jen bez prsa. :-) K tomu roku věku zavedete i snídani, tím by se mohlo od odbourat i další kojeníčko.
Co se týče potom toho týdne, když budete pryč. Dítě bude mít 13 měsíců a tam již stačí jen 1-2 kojení za 24 h, takže pokud chcete, tak můžete nějaké mlíčko odstříkat a na tu dobu nachystat. Stačí na každý den 1 dávka po 150 ml. Pokud se Vám podaří odstříkat jen třeba 4 dávky, tak nevadí, dítě nemusí mít během toho jediného týdně nutně každý den mléko. Již může dostat tvaroh a pokud ho dostane např. 150 g v 1 den, tak to bohatě stačí jako mléčná dávka na celý den. Takže si velkou hlavu nedělejte. Laktaci můžete udržovat i na té dovolené, když budete odstříkávat tak, jak dítě bude často kojeno. Pak se můžete po návratu ke kojení vrátit.

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit