on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Alternativní způsoby krmení - jaký zvolit, když stříkačka dcerce až moc vyhovuje?

Dotaz: Dobrý den, Jiřko, Především bych se chtěla připojit k ostatním maminkám a poděkovat Vám za velmi hezké stránky a Vaši ochotu a obětavost ostatním maminkám pomáhat. Taky díky za rubriku technika kojení, kterou jsem si se zájmem přečetla. Mám podobný problém jako už mnoho maminek přede mnou, a to je nedostatek mléka. Zkoušela jsem s naší 4 týdenní Eliškou snad úplně všechno, co radíte, ze začátku s přírkmem, pak týden i bez a velmi časté kojení (Eliška chudák plakala hlady a nepřibrala za 10 dní ani 40 g). Nakojíme ma

(omlouvám se, prošel se mi kocour po klávesnici a dotaz se odeslal nedopsaný). Nakojíme maximálně 400 ml denně, a Elišce to nestačí (teď má 3.60, porodní váha 3.20). Dokrmujeme stříkačkou, tak, aby si mléko sama vysála, už se z nás s manželem stávají profíci:) Trochu mám a

(moc se omlouvám, znovu, ale už jsem ho od počítače vyhodila. Musím k němu být opatrná, trochu na Elišku žárlí). No, mám prostě strach, že přes stříkačku je to stejně jednodušší, lépe to teče, a já bych ráda, aby ode mne alespoň tu část mléka měla. Také je to nepraktické, kdybychom chtěli krmit někde mimo domov, ohledně mytí rukou a tak. Přemýšlela jsem o tom, investovat do některého z výrobků firmy Mendela. Myslíte, že v našem případě by byl vhodný suplementor? Také jsem přemýšelela o lahvičce se lžičkou, ale to asi teče ještě více než ze stříkačky, že? Moc díky za Vaši radu, přeji hezký den. Zuzka

Odpověď: Dobrý den, hihi, nemusíte se omlouvat - mám doma 2 kočky, z toho jedna má právě pubertu, takže to moc dobře znám. :-) Celý život žiju s kočkama a někdy mi také spí na klávesnici. Jojo,je to někdy boj se tady za Váma dostat. :-))
Uvažujete zcela správně o těch alternativách. Jak mám uvedeno u alt. způsobů dokrmu, tak u všech hrozí odstavení a u lahve s dudlíkem navíc zmatení techniky kojení. Prostě některé děti jsou tak "vyčůrané", že se dokáží odstavit i stříkačkou.
Ano, Vy jste přesně ten případ pro suplementor, takže pokud chcete, jděte do něj. Lahev se lžičkou je také dobrá, protože tam ten tok mléka není trvalý, ale měla by být používána jako lžička (ale s velkou výhodou, že nemusíte stále znova mléko odněkud nabírat, ale zásobník je za lžičkou) - tzn. dítěti to po lžičkách dávat. Pokud se to dítěti přidrží u pusinky a lahev se mačká a mléko na ni stále teče(v případě Medely nebo Bočka) nebo teče mléko samospádem na lžičku (u lahví, které nelze zmáčknout - jsou z pevného plastu či skla) a stálým tokem dítěti do pusinky, tak to samozřejmě není vhodné. Opravdu je potřeba to používat jako takovou pohodlnější lžičku a pak by to pro dítě mělo být méně pohodlné než stříkačka. Osobně doporučuji stříkačku spíše na krátkodobější používání, někteří děti jsou fakt koumáci a už na stříkačku čekají. :-)
Budu Vám moc držet pěsti, aby se holčička lépe rozpila. Ještě je malá, takže šance je. Nedávno jsem řešila jednu maminku a ta bojovala a bojovala a nakonec po 10 týdnech teprve přešla na plné kojení - do té doby dcerka nebyla schopná celou dávku mléka, kterou potřebovala z prsu získat. Její vítězství je opravdu sladké a já Vám ho také přeji - ale tedy lépe dříve než za těch 6 týdnů. :-)

Odpověď: Dobrý den Zuzko, ne k dotazu, jen na okraj.:o) Pokud Vám neposedný kocour běhí po klávesnici:o), tak další dataz připojte pod ten svůj původní, abyste neubírala možnost dotazovat se jiným maminkám, tím, že máte dotazy tři, než ho dopíšete.:o) Nic ve zlém, jen rada.
Hezký den

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit