on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Bolestivé kojení z jednoho prsa

Dotaz: Dobrý den,
chtěla bych poděkovat za Vaše stránky, které navštěvuji často. Nejvíce jsem ocenila fotografie poloh kojení. Chtěla bych Vás poprosit o nějaké rady jak kojit s malými prsy. Mám pětitýdenního kluka (p.h. 3100 na 4.týdnech 3650). Pořád bojuji při kojení s pravým prsem, ať dělám co dělám, prostě to pořád bolí. Výsledek je, že upřednostňuji levé prso, takže kojím buď jenom z levého prsa a když je na řadě pravé prso, tak musím vždycky kojit i z druhého prsa. Myslíte, že to můžu takhle provozovat? Taky jsem se chtěla zeptat, jestli je možné používat klobouček jenom u jednoho prsa (menší bradavka)nebo jestli mám prostě zatnout zuby a čekat, že to bude lepší.
Díky moc.
Jolana

Odpověď: Dobrý den, no, pokud budete kojit hlavně z levého prsa, tak je jasné, že laktace v pravém se bude snižovat a postupně ustávat. A to je škoda. Pro menší prsa by byla vhodná poloha tanečníka a také fotbalová boční poloha - vyzkoušejte. Dbejte na to, aby prcek opravdu dokořán otevřel pusinku a pořádně měl v pusince bradavku a velkou část dvorce. Jinak máte nějaké prasklinky na té bolavé bradavce? Nějaké jiné změny - fleky apod.? Někdy se stává, že je bradavka citlivější a zde se nedá nic poradit, než vydržet. U mne to přestalo bolet až po 8 týdnech. Prcek má totiž malou pusinku, nemůže ji více otevřít, takže mi holt bradavky stále žužlá, ta technika není optimální. A po 8 týdnech si prsa holt zvykly. :-)
Klobouček můžete u jednoho prsa používat - pokud to pomůže, aby se prcek lépe prsu chytal, ale doporučuji pokusit se ho odbourat. Když mu jde kojení z levého dobře, tak z něj vždy začněte a potom dítě nenápadně stáhněte k pravému prsu (třeba z pozice vsedě u levého do fotbalové boční u pravého). Chce to hodně trpělivost a nevzdávat se. :-)
Pokud přesto budete chtít to levé prso upřednostit, ale zároveň zachovat laktaci v pravém prsu, tak je nutné pravidelné odsávání prsa - tak co 3 h přes den a 1-2x v noci, ideálně prostě po každém kojení.

Autor
-
ID otázky: 31043

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit