on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kojení, kojení, kojení.....5 měsíční dcerka vyžaduje už 14 dní velmi časté kojení

Dotaz: Dobrý den Jiřinko, vase stránky jsou super a novinky jsou opravdu bezva. Uplne Vás obdivuji, ze jste se dokazala povysit na pokusného králíka a fotit a tocit se..... Fakt super.
Chtela jsem se Vás zeptat na nasi malou. Její 5 mesíců a 4 dny. Propoustecí váhá 2900g a 50cm a nyní má 7700g a 67cm...ma dost co???Plne kojená... Posledních pár dnů, ale vůbec nechce papat, pere se s prsy, prikojení do nich buší pestmi, skrábe..je to boj a hlavne to dost bolí. Vzteká se, poustí se... dríve byla napapaná za 5 minutek, ted pije snad 20 minut a porad by chtela. Dríve spala celou noc, ted se budí snad i po dvouch hodinách...snazime ji nezvykat na nocní kojení, bere ji manzel a utesuje, ale nic nepomáhá, po hodine jde k prsu napije se a spinká...teda napije se...saje jako blázen, dost dlouho... Ale já uz sem sem zhýčkaná a nechceme se mi v noci stávat... Pres den by se kojila taky kazdou chvilku...Uz je to tak 14 dní. Myslím, ze mám trebas méne mléka. Nevim, cim to je. Ale za posledních pár dní mam pocit, že se ukojím k smrti.Nemám už treba zacít s příkrmy?? Malá by si urcite dala.
Dalsí dotaz je spíše o vývoji, ale vy budete urcite vedet. Dnes ráno jsem mela pocit, ze velká fontanela je jaksi vyklenutá. Je to problém?? vecer sme taky meli teplotku. 37,9 v konečníku. Mala je protivná. Mohou to být zuby? ale zarudlá dasne nemá ani trosicku... Mockrát děkuji a preji príjemný den.

Odpověď: Pokusný králík, tak to je dobré. :-)))
Dcerka Vám skutečně prospívá výtečně, na spurtík je ještě čas, ten bývá až okolo 6. měsíce, tak nevím, co to dcerku popadlo. :-) Možná ji to mlíčko spíše špatně teče, zkuste prsa nahřívat před kojením a pít teplý čajík nebo jiný nápoj při kojení. Kojte v klidu, tichu, schovejte se třeba pod deku, vyzkoušejte nějakou polohu, která by se dcerce líbila. Rozhodně to nevypadá, že by bylo málo mlíčka, spíše dcerka něco zkouší...skutečně to může být způsobeno i případným růstem zoubků, to jsou děti opravdu protivné a stále něco (třeba prso) chtějí mít v pusince. Snažte se, ať se dcerka pořádně napije, nabídněte opakovaně obě prsa a poté se snažte dcerku zabavit jinak, hračkami, nabídnout ji k žužlání a okusování něco jiného. Jinak teplota lehce nad 37°C (po odečtení půl stupně) nemusí znamenat vůbec nic.
S příkrmy bych ještě tak 2 týdny zkusila počkat, ale můžete začít i kaší, pokud budete chtít a to noční kojení by neustávalo.

Autor
-
ID otázky: 30999

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit