on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

BUdit v noci na kojení? 2 měsíční syn spí od 19 do 7 h.

Dotaz: Dobrý den, moc vám děkuji za vaši poradnu. MOc mi pomohla při problémech s kojením. PRostudovala jsem snad všechny otázky a odpovědi v databází a tak jsem snad připravená na případné budoucí prolbémy.

NIcméně odpovědď na svůj problém jsem úplně přesně nenašla, ikdyž podobné otázky tam jsou také, ale s mnohem kratší pauzou. Mám 2 měsíčního syna, který už zhruba týden nevyžaduje noční kojení. Večer kojím naposledy mezi 19-20 hod a pak se Tobík budí mezi 6- 7 hod ráno . Není ta pauza moc dlouhá. Já samozřejmě v noci vstávám a mléko odsávám, abych neohrozila laktaci. Tobík prospívá dobře, poordní váha 3240 g, 50 cm, v 6 týdnech 5100g a 57 cm, a nyní ve 2 měsících 5400g a 59cm. Kojím zhruba 6- 7 denně po 20 minutách, pročúraných plenek je okolo 8-10 a to navíc čůrá skooro při každém přebalováíní.

Nerada nych mu narušovala režím. Ale když spí celou noc, tak pak nespí přes den a večer je hrzoně unavený a pláče a nemůže usnout. Když ho v noci vzbudím, tak krásně saje 15 minut a pak po 30 minutách spokojeně usne a spí do rána a navíc pak usne i přes den a večerj je unavený tak akorát, že po půl hodinky psí. Nevím, co je lepší? Jaký je váš názor?. mOc děkuji a přeji krásný den.


Odpověď: Dobrý den, fakt jste prostudovala celou databázi? To snad ani není možné, ale pokud jste to tedy zvládla, tak Vám udělují řád kojícího mistra - teoretika. :-) Děláte to zcela správně - nechte režim na chlapečkovi, přibývá nádherně, takže mu to kojení přes den určitě bude stačit (i můj syn, který má 10 týdnů, tak zhruba od 2 měsíců spí od 20-20:30-6-7 h). Uprostřed této dlouhé přestávky bych vstala a prsa obě odstříkala. Jinak je to v pořádku. Po 3. měsíci již není to odstříkávání nutné, ale asi to stejně nevydržíte, prsa budou nalitá, takže možná stejně jednou vstanete a vezmete to třeba při jednom při nějaké noční pochůzce na WC. :-)
A ten režim, že je prcek při celonočním spaní přes den nespavý a protiva - ono se to ještě bude vyvíjet a až bude dítě více aktivní, tak bude i více unavené a spát bude, to se nebojte. I já mám přes den nespavce, usne na max. půl hodinky 2x za den, ale zato toho nakňourá mnohem více. :-)

Autor
-
ID otázky: 30987

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit