on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kojení a studium

Dotaz: Dobrý den Jiřinko, Vaše stránky jsou naprosto úžasné, čtu je každý den. Budu se ptát asi hloupě, ale stále nevím, jak to udělám.Studuju dálkově a v září mě čeká první konzultace, dcerce bude skoro půl roku, jedná se o 2 dny ale od rána do večera a v jiném městě. Vím, že sama budete řešit stejný problém. Já si ale nedokážu představit, že bude 6 měsíční dítě od 8-19hod. v kočárku třeba s manželem a já budu odbíhat kojit. MM mám dost, možná bych zvládla odstříkat, ale vezme si takto velké dítě lahev nebo hrneček nebo UM? Měla bych to vyzkoušet předem?Asi ji budu vláčet sebou,nerada bych ji odstavila.Co v 9 měsících? Ona nechce ani toho dudlika. Děkuji moc. Stahla jsem si růstový graf, takže teď vím, že malá(4.m)vyrostla na úkor váhy, trochu totiž přechodně ztratila na váze.Ještě jednou děkuji a přeji krásný den. Iva

Odpověď: Dobrý den, no, děkuji za pochvalu, ale jsem si naprosto jistá, že kojíte jen díky sobě! Já můžu poradit, trošku nakopnout, ale tu dřinu jste zvládla sama. Mimochodem jste pěkně zvládla tu situaci s menším váhovým přírůstkem! BOhužel nejde s jistotou říci, zda ty bradavky zůstanou již vytažené nebo ne. Je to individuální. Ale budu držet pěsti, aby jste byla ten případ, kdy zůstanou venku. :-) A když tak snad pomůžou formovače v těhotenství a hlavně již budete zkušená máma, to je vždy pak již lepší.
Co se týče toho režimu při studiu. No, opravdu sama nevím, jak to budu dělat. :-) Ale již bych měla začít přemýšlet, syn bude mít začátkem semestru 3 měsíce, to bude opravdu zajímavé. :-)
Pokud si nedovedete představit, že by byl manžel celou dobu s kočárem a prckem někde v okolí, tak se domluvte, že Vám ho třeba 2-3x přiveze a třeba 2x ho nakrmí sám z lahve nebo z něčeho, co předem vyzkoušíte (je skutečně dobré to vyzkoušet dopředu, ať předejdete případným problémům a nervům při samotné "akci"). Nebojte se, že se dcerka lahví odstaví - takto vyjimečně podaná lahev kojení neohrozí. Také by se Vám neodstavila, kdyby jste byla ty 2 dny pryč a holčička by byla ty 2 dny prostě krmena jinak. Ale pokud není škola zase nějak často, tak bude lepší, když ji budete moci párkrát za den nakojit. A v době, kdy ji manžel bude krmit sám, tak nezapomeňte prsa alespoň trochu odstříkat, aby byly stimulovány.
V 9 měsících bude situace o mnoho lepší, dítě již bude mít příkrmy, určitě zeleninku s masem a přílohou v poledne, večer kaši a jednu nebo dvě svačinky dopoledne a odpoledne. Takže zde již půjde třeba jen o 2-3 kojení, což by manžel sám zvládnul podat z lahve - navíc ráno a večer třeba nakojíte. To by již dcerka ani s Váma jet nemusela, již by to šlo zvládnout bez kojení a podáním mléka třeba 2x za den a 1x v noci. A Vy byste si co 3-5 h (bude záležet na frekvenci kojení) prsa odstříkala. Nebojte se, to půjde. Studiu zdar a hodně studijních úspěchů!

Odpověď: Úbytek na váze jsem vyřešila tím,že když je dcerka nespokojená u prsu, dám ji i z druhého, ale když se pustí sama a je veselá, tak kojim jen z jednoho. Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli ploché(vpáčené) bradavky, zůstanou vytažené nebo jestli mě s dalším dítětem čeká ta hrůza!Kojíme jen díky Vám. Děkuji.Iva

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit