on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Pozvolna ukončit kojení u 8 měsíčního dítěte - zase budu chodit do práce na 12 h směny

Dotaz: Dobrý den,chtěla bych se poradit,jak dál s mým kojením skoro 8 měsíčního Janíčka.Skoro do 6 měsíce jsme skoro plně kojili,protože s různými výkyvy toho mého nejedlíka,odmítal mně a mé prsa tak nějak na střídačku,tak bylo období,kdy jsem ho po mém ubrečeném násilí,že mně nechce musela dokrmit Nutrilonem,po té se to vždy upravilo a kojili jsme zase plně.Od té doby,co jí příkrmy se to už neopakovalo.Má už ráno přesnídavku,pak zeleninový přírm,odpol.kojení a večer kaši,po té ho vždy trošku dokojím a v noci kojím většinou 2X a pak až rano okolo 7-8 jako snídani také kojení.No a můj problém spočívá v tom,že jsem začala chodit do práce na 12 hod. směny a to ve dne a i v noci.Snažím se ho před první noční směnou zase naučit na UM a přesto,že ho před časem přímo vyžadoval,tak ted bojujeme a odmítá ho,je to takové malé noční představení,vstává k němu tedy tatínek a u něj se nějak nechce uklidnit a pít.Když mám denní,tak se snažím nakojit než vyjedu,pak ve 15 hod. mi se snaží ho manžel dovézt,ale jezdím na záchrance a minule nám to tedy vůbec nevyšlo,tak nevím,jak ho přimět,aby občas vypil UM.Ostříkat mi vůbec nejde,asi už nemám tolik mlíčka.Moc díky za odpověd.Kristýna

Odpověď: Dobrý den, bohužel děťátko nejde příliš donutit, aby UM vypilo. Takže nezbývá, než to jemně zkoušet a zkoušet. V noci by dítěti měla stačit jen voda na žízeň, už rozhodně není potřeba ani kojení ani UM. Je to pouhý zvyk. O to více zkuste nabízet UM a hlavně tekutiny přes den. Pokud dítě bude odmítat mlíčko, tak dávejte jogurty, mléčné kaše, mlíčko do příkrmů, zamíchejte mléko klidně i do příkrmů, aby dítě mělo dostatek mléčné dávky.
Ono je to těžké, když je prcek takový trochu terorista, který Vás trápí a s jídlem má potíže vlastně celou dobu. Nezbývá, než doufat, že se to prostě upraví a UM přijme nakonec stejně, jako jste si poradili s kojením. Kojeníčko nabízejte tak, jak Vám to bude vyhovat a jak Vám to náročná práce dovolí, pokud by jste zvládla 2-3 kojení za den, tak by to bylo super, ale třeba i 1 kojení by bylo fajn. Myslím si, že by třeba nebyl úplný odstav dítěte ani nutný. Pokud odbouráte noční kojení (viz. databáze ot. a odp.), tak můžete nakojit třeba jen ráno a večer, vždy před a po návratu z práce. Poté by již prcek potřeboval třeba jen 1-2 dávky UM.

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit