on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Zoubky a příkrmy - 7 měsíční dítě nechce pořádně baštit

Dotaz: Dobrý den, opět se na vás obracím s prosbou o radu: Dceři je 7 měsíců, již měsíc jí dávám příkrmy. Nyní se jí klubou zoubky a přes den je velice podrážděná a odmítá jíst jak ovoce, tak kaše, jediné z jídla které přijme je zelenina, ale jen tak poloviční dávka co snědla dříve, tak 50 ml. Zkoušela jsem studené, teplé, vypadá to že teplé je pro ni příjemnější. Víc ji kojím, jenže další problém: mléka je najednou málo. Shodou okolností právě teď když by ho bylo potřeba více. Měla jsem přebytky, každé ráno odstříkávala tak 100 ml a přes den tak 50 ml, jenže už asi 4 dny nejsou a malá teď dva dny odmítá jíst. Takže mám dva dotazy:
když nechce jíst, mám to zkoušet a dělat u toho různé blbosti jen abych do ní pár lžiček dostala nebo ji mám nechat tzv. vyhladovět? Má si zvyknout na to že když nechce jíst co jí dávám, nebude nic místo toho?
dříve jsem zvyšovala tvorbu mléka tak, že po kojení z obou prsů jsem odstříkávala ručně obě prsa střídavě po dobu 5,3,2 minuty. Za 6 dnů bylo mléka opět dost. Nyní však dcera nechce kojení z druhého prsu a ten tedy zůstává plnější pro další kojení, mám z něj odstříkávat? V tom případě z něj odstříkám celkem dost, tak 50 ml, a pak až chce dcera kojit tak tam není dost mléka. Nemám odsříkávat jen z toho prsu ze kterého jsem kojila? Asi namítnete že dcera má tedy mléka dost když nechce z obou, ale já vím že nemá, poznám když mám v prsech mléka dost a kdy ne.
Náš režim vypadá nyní takto: kojení v noci v 1, 4, ráno někdy v 8, někdy až snídaňosvačina v 10, oběd v 13 + dokojení, v 16 mívala ovoce, nyní si dá trošku mlíčka, ale moc ne (většinou pláče v tuto dobu už asi hodinu), v 20 kojení (mezitím odmítá vše, dřív mívala v 18.30 kaši.

Odpověď: Dobrý den, ujišťuji Vás, že nepoznáte podle vzhledu prsou či pocitu, že je mlíčka dost. :-) Po 2. měsíci si dítě řídí laktaci samo a mléko se tvoři PŘI sání dítěte. Takže mléka má dítě prostě vždy dost, pokud saje. A Vy to nepoznáte ani odstříkáváním, protože Vy odstříkáte jen zlomek toho, co může získat dítě. Takže se množstvím mléka netrapte, jistě je ho dost. Klidně ho odstříkávat můžete, ono se dítěti při sání zase dotvoří, rozhodně mu tam to odstříkané nebude chybět (ale je lépe neodstříkávat hodinku a méně před dalším kojením).
Co se týče příkrmů - vždy nabídněte, tak jako obvykle a když to bude potřeba, tak dokojte. Dcerka teprve s příkrmy začla a když rostou zoubky, tak se hodně dětí vrací někdy i k plnému kojení. Mělo by se to zase zlepšit a každý den zkuste nabídnout o lžičku příkrmu více.
Když to bude nutné, tak klidně přidejte více kojení a k těm příkrmům se zase pozvolna dopracujete. Mně když bolí zuby, tak taky jídlo nemůžu ani vidět. Musíte holt vydržet, těch zoubků se bude klubat celkem 20...

Autor
-
Odmítání příkrmů
05. 06. 2007 17:01:27
ID otázky: 30785

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit