on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Odbourání kloboučků u 2 měsíčního dítěte

Dotaz: Dobrý den paní Jiřinko, rada bych Vám poděkovala za psychickou podporu a rady s užíváním kloboučků. Teď když se vše uklidnilo a ustálilo, chtěla bych kloboučky odbourat. V databázi dotazů jsem našla jak na to, ale přece bych potřebovala poradit. Mám ploché bradavky a na pravém prsu horší vypuzovací reflex, není tam ta bradavka jakoby celá, při odstříkávání je pouze jeden. Dceři jsou dva měsíce, tak snad to půjde bez kloboučků. Včera jsem to zkoušela poprvé, měnila jsem polohy, vím, že fotbalová poloha je nejlepší, ale nám to nejde ani s kojícím polštářem. Bradavky mě bolely i při kojení s kloboučky a byly potom bílé, měla jsem asi špatnou velikost, když jsem si koupila od Medely malé, zlepšilo se to. Po kojení bez kloboučků mě bolí bradavka tak, že v noci nemůžu ani usnout. Dá se ve fotbalové poloze kojit venku bez polštáře? Zkusím to vydržet a pilovat techniku. Raději bych kojila z jednoho prsu jedno kojení, aby si druhé odpočinulo jako doteď, ale bez kloboučků byl rozdíl co vypila (lepší 120ml, hořší prso 90ml).Děkuji za odpověď. I.

Odpověď: Dobrý den, ve fotbalové poloze se bez polštáře kojí hodně špatně. Myslím, že jednorázově se to vydržet dá, ale je to jinak velký nápor pro ruce, vlastně musíte to dítě celou dobu držet. Takže to není příliš vhodná "venkovní" poloha. Klidně to ale zkoušejte i v běžné poloze vsedě, třeba Vám to půjde lépe v ní. Nezbývá, než zkoušet, pilovat, jste šikulky, jistě to brzy zvládnete. Důležité je, že je dítě ochotné se k prsu bez kloboučku přisávat - to je prvotní velký úspěch. Zbytek se již dá dopilovat. Hlavně dbejte na pečlivé otevírání pusinky dokořán, aby dítě mělo opravdu v pusince co nejvíce dvorce. Dá se mu potom upravit přímo při kojení spodní čelist, pokud není pusinka pěkně dokořán. Tlakem na tuto čelist prostě pusinku více rozevřít.
Ten vypuzovací reflex na horším prsu podpořte nahříváním a pitím teplého nápoje. Ale to, co dcerka vypije při jednom kojení jsou moc pěkná čísílka, takže věřím, že to opravdu zvládnete. Držte se, jste bojovnice!

Autor
-
ID otázky: 30742

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit