on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Odmítání příkrmů - dcerka baštila zeleninu, ale nyní chce již jen kaši

Dotaz: Dobrý den Jiřinko,dcerka měla 1.5 6 měsíců tak jsme začli s příkrmy,ale už asi 14dnů předem dostávala na noc kaši.Zeleninu jedla celkem pěkně,ale po 12 dnech ji začala postupně odmítat-to jsem jí přidala brokolici,tak jsem ji zas vypustila s tím že když jí nechutná tak ji jí nebudu nutit,ale nakonec to dopadlo tak že zeleninový příkrm nechce vůbec.Naposledy měla v pondělí,ale to snědla tak 2 lžičky a víc jsem do ní nedostala,sevřela pusu a nechtěla.Kaši jí ale krásně,s tou problém není.Vrátila jsem se k plnému kojení,jen s kaší na noc,s tím že jí zeleninu zkusím dát až se přehoupnem přes 7 měsíc.Vypadá to,že jí kaše chutná víc než zelenina a tak jsem se chtěla zeptat jestli mám vypustit i tu kaši na noc a potom začít první se zeleninou.Kaši dostávala proto že zrovna dvakrát dobře nepřibírá.Ještě mám dotaz ohledně pití-když začaly ty horka tak jsem malé přidala čaj,dávám ho z Avent hrníčku,ale membránu co tam je proti vylití jsem musela oddělat-nešlo jí přes to pít.Nemůže začít pak odmítat prso,protože z hrnečku to líp teče,i když je tam čaj?Máme silikonové pítko.Přidávám její míry a váhy:PV -3,9KG,51cm,ve 15 dní- 4,13kg,55cm.1 měsíc -4,5kg 60cm.2 měsíc-5,15,61cm,3.měsíc-5,3kg,63cm.4měsíc-5,6kg,65cm.5měsíc-6,15kg,66cm.6měsíc-6,5kg,69cm.Děkuju za odpověd a držím palečky at Vás to horko zmáhá co nejmín,i když ve stavu 2v1 to jde dost těžko.:)

Odpověď: Dobrý den, děkuji za přáníčko, snad to už nějak doklepeme. :-)
Ale k Vašim dotazům - děťátko se může dokonce odstavit i čajíkem, ale dáváte ho z hrníčku, ne z lahvičky, takže se tím netrapte, to by se člověk musel stále něčím trápit. :-)
Co se týče té kašičky a zeleninky. Ty dětičky jsou pěkní koumesové, proč by papali nedobrou zeleninku, když mohou papat sladkou kašičku? :-) Zkuste to udělat tak, že zeleninku budete dávat večer a to do kaše - a postupně budete zvyšovat množství zeleniny na úkor kaše. Až nakonec bude k večeři jen zeleninka. A až bude zeleninku pěkně baštit, tak ji hned zkuste dávat i na oběd a pak se k večeři zase vrátit ke kaši. Je prostě potřeba to dítě převést. :-) Nebojte, to půjde. Ale rozhodně není dobrá varianta přestat s tou zeleninkou a tím nechat dítě vyhrát. :-)

Autor
-
Odmítání příkrmů
24. 05. 2007 21:36:27
ID otázky: 30739

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit