on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Lžička - velký problém - dítě neumí jíst se lžičky

Dotaz: Dobrý večer, mám půlroční dceru, kterou 5 dní přikrmuji zeleninkou. Teda spíš se jen snažím. Nemůžu jí totiž dostat lžičku do pusinky. Píšete že mám vložit lžičku doprostřed jazyka, ale to vůbec nejde, protože malá skoro vůbec pusinku neotevře, takže nemám šanci jí tam něco "vpašovat" :-((. Když se mi to nějak podaří, tak to někdy sní a vypadá, že jí to chutná, ale někdy to i plive. A po chvilce začne brečet až řvát, tak jí nakojím, pak to zkusím znovu, ale to už tu mrkvičku nechce vůbec. A přitom jiné jídlo s chutí cumlá (větší kus zeleniny, ovoce) a i třeba jogurt a banán ze lžičky ochutnala a chtěla ještě. Zkoušela jsem i různé lžičky. Nechci na ni spěchat, ale prostě nevím, jak ji naučit otevřít pusinku a jíst ze lžičky. Nepomohlo by třeba zkoušet kaši místo zeleninky? Přibírá dobře, z 3700/50 má nyní 7330/66. Předem děkuji za akékoli rady a přeju hezký večer Magda

Odpověď: Dobrý den, tady je jediná rada - vytrvat a být trpělivá, nespěchejte na holčičku. Vyzkoušejte klidně jiné jídlo - pokud nejede mrkev, klidně zkuste brambor či brokolici. S kaší (a jogurt je vhodný až po 8. měsíci)a ovocem bych počkala, protože po zvyknutí si na sladkou chuť by jste mohli mít se zeleninou ještě větší potíže. Zkuste lžičkou vyvolat hledací reflex, nejdříve dítě lžičkou pošimrat okolo spodního rtu či na tváři, trošku z toho udělat hru - rozhodně nenutit či násilím pusinku otevírat. Nebojte se, teprve jste začali, to se časem poddá. Hlavně klid, nervozita a stres se na dítě přenesou velmi snadno.

Odpověď: Ještě bych chtěla dodat, že malá ještě sama nesedí, takže ji mám naproti sobě v autosedačce a sedíme obě u velkého stolu.

Autor
-
Odmítání příkrmů
21. 05. 2007 02:21:13
ID otázky: 30719

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit