on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kojení po produ - 9 denní dítě se s přestávkami kojí i hodinu

Dotaz: Dobrý den,můj chlapeček má 9 dní,mléka si myslím,že mám dost,i když jsem žádným nalitím prsou neprošla,malý chce po většinu dne pít co 2 hodiny,ale z toho kojíme na fáze-nakojím,za pár minut chce znova,a tak pořád dokola i hodinu,pak má pořád škytavku.V noci většinou pije co ty 2 hodiny.V čem může být chyba,že malý chce tak často k prsu?Jo,a taky často ublinkává.Techniku kojení si myslím,že mám dobrou.Díky za odpověď

Odpověď: Dobrý den, chyba není vůbec nikde, miminko se teprve učí sát, seznamuje se s prostředím mimo dělohy, potřebuje na vše hodně času. Takže mu ten čas dopřejte, opravdu je to v šestinedělí běžné. Nakojte z jednoho prsa, odříhněte, nabídněte druhé prso atd. U novorozeňat může to nasycení opravdu trvat až 45 minut, teprve se vše učí.
Blinkání je také běžným jevem, pokud dítě neblinká opravdu velké množství, tak je to v pořádku. Jinak můžete mrknout do Databáze otázek a odpovědí - Koliky, blinkání, reflux a tam si pročíst antirefluxní opatření - ty mohou blinkání zmírnit. Ale skutečně u týdenního drobečka je téměř vše normální, dejte mu čas a všechno bude v pořádku.

Autor
-
ID otázky: 30716

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit