on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Odmítání příkrmů - 8 měsíční dítě jí jen zeleninu, nechce jogurty, ovoce ani kaše

Dotaz: Dobrý den, opět Vás musím otravovat a žádat o radu:-) Můj osmiměsíční syn odmítá příkrmy, teda kromě obědů (zelenina, maso...). Nechce vůbec jíst přesnídávky, jogurt a od včerejška jsem mu začala večer dávat kaši a bohužel ani tu nechce. Uspokojím ho jenom prsíčkem:-)) Jsem z toho dost vynervovaná, všechny děti, co znám, jí moc hezky a v osmi měsících už sní celou přesnídávku, jogurt i kaši. Tento týden se chystám do poradny k dětské lékařce, ale mám obavu, že od ní se rady nedočkám, tak prosím o radu vás. Už jsem zkoušela přimíchat ovoce do jogurtu, ale u všeho se šklebí a taky natahuje, jako by chtěl zvracet!!! Opravdu se divím, že aspoň chce obědy. Jinak plně kojím, cca co dvě hoďky. Moc děkuji za radu. Hezký den:-))

Odpověď: Dobrý den, ano, můžete zkusit vmíchat tam Vaše MM nebo se dá jíst i jogurt nebo kaše se zeleninou a poté množství zeleniny snižovat. Hlavně buďte v klidu a nebojte se - prcek se vše jíst naučí, chce to někdy jen neskutečnou trpělivost a nenutit násilím. Opravdu se to poddá. Ale ty fígle s MM či zeleninou zamíchanou do všeho klidně zkuste, tím nic nezkazíte. :-)

Odpověď: Dobrý den, s mojí dcerkou to bylo také tak. Velmi ji chutnala zeleninka, tak jsem se těšila jak si ještě více pochutná na ovoci a ejhle. Nakonec jsem si pročetla celou databázi a Jiřinka tam radila přimíchat MM. Tak jsem si odsříkala do mističky trochu mléka, na jemno nastrouhala banán úplně na kaši a lžičku přimíchala, postupně jsem množství banánu zvyšovala, a asi po týdnu MM odbourala. Dnes dcerka (8,5 měs.) vidí ovoce a plácá radostí do kolínek. Přesnídávky jsem začala dávat až tak po měsíci, zdálo se mi, že se po nich šklebí, jak jsou nakyslé. Sice je to s tím banánem patlačka, ale zkusit se má vše. Tak ať se Vám daří a chutná! Mějte se krásně. Klára

Autor
-
Odmítání příkrmů
15. 05. 2007 19:05:11
ID otázky: 30686

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit